יש עבודות מסוימות בתחום של בנייה ותשתיות, שאנחנו יודעים בדיוק את מי להזמין, או לפחות אנחנו יודעים את מי למנות לתפקיד הקבלן ומנהל העבודה, והוא כבר ידע להזמין את האנשים הנכונים מדובר על עבודות מקצועיות מוכרות ופשוטות, שכל אחד מכיר ויודע. בין אם זה חשמלאי, אינסטלטור, טכנאי מיזוג אוויר, אנשי מקצוע שמתעסקים בבידוד, מערכות מיגון ועוד.

אך יש מקרים מסוימים, בהם גם רמת ההיכרות שלנו עם אנשי מקצוע מהתחום היא נמוכה, וכן צריך להודות, לא תמיד אנחנו נדרשים לאנשי מקצוע בתחום זה ולכן אנחנו פחות חשופים אליו. למעשה, רק אם אנחנו עוסקים בתחום של בנייה ותשתיות, אנחנו יודעים למי לפנות ומה בדיוק אנחנו אמורים לחפש.

ניסור בטון זו דוגמא קלאסית לכך. להבדיל מניסור בעץ, נגרות במילים אחרות, שזה תחום מאוד רחב, נפוץ ופופולארי, בו אנחנו יכולים למצוא יחסית בקלות אנשי מקצוע שמתמחים בו, הרי שבתחום של ניסור בטון, העניין מעט יותר מורכב.

ניסור בטון הוא תחום שהשימוש בו הוא נפוץ בעיקר כשמדובר בעבודות בנייה, שיפוצים, עבודות תשתית, שדרוג ושיפור מבנים. אומנם, בתור לקוחות פרטיים אנחנו נשתמש באנשי מקצוע בתחום מסיבות שונות, אך זה יהיה לעיתים רחוקות ובמקרים ספציפיים. אנחנו לא נשתמש בהם כל הזמן, ולא לכל צורך, אלא רק לדברים מאוד נקודתיים, מאוד ברורים.

אנחנו נזמין מומחים של ניסור בטון כשנידרש לבצע ניסור כזה בתהליכי בנייה, שיפוץ ושדרוג, כאשר יהיה צורך להרוס מבנה קיים או כשיהיה צורך להוסיף מאפיין של בטון למבנה קיים. לכן, אנחנו לא ניחשף לעיתים תכופות לאנשי מקצוע בתחום, ובמקרים רבים אנחנו נשתמש בקבלנים ומנהלי פרויקטים שישכירו עבורנו את הגורם המקצועי שאנחנו צריכים.

כיצד מזמינים מומחים בניסור בטון
הכלל הוא, שאם יש לנו קבלן או מנהל פרויקטים, אז סביר להניח שהם יהיו אלה שיזמינו עבורנו את האנשים המתאימים. אם אנחנו אחראים על תהליך השיפוץ או הבנייה ואנחנו שוכרים את אנשי המקצוע בתחום, הרי שאנחנו נידרש להזמין אותם בעצמנו.

ראשית, אנחנו צריכים לוודא שיש להם ניסיון בתחום והם מקצועיים. מדובר על תחום מאוד לא פשוט, בין אם זה מסיבות טכניות ובין אם זה מסיבות של עבודה מעשית בשטח, לכן אנחנו נרצה לשכור אך ורק גורמים שמכירים את הנושא וידעו כיצד לבצע את העבודה על הצד הטוב ביותר.

שנית, אנחנו צריכים להזמין גורמים שיש להם את הכלים הנדרשים לשם כך, אי אפשר לבצע עבודות ניסור בלי כלי ניסור בבטון, בלי מקדחים ושאר הכלים הנדרשים לשם כך.

שלישית, חשוב שאנחנו נזמין אנשים שאפשר לסמוך עליהם שהם יבצעו לא רק את העבודה שלהם בצורה מקצועית, אלא גם את כל הבדיקות ההכרחיות אחרי תהליך העבודה, על מנת שחס וחלילה לא יהיה משהו לא תקין או לא בטוח בעבודה שלהם.