מותג הזכוכית הגרמני WALTHER-GLAS ORIGINAL, שקיים יותר מ־140 שנה, משיק קולקציית חג כמחווה לקולקציית חג המולד האקסקולוסיבית הראשונה שהושקה בכריסטמס שנת glass1612141867 לרגל הכתרתה של אליזבת כמלכת הונגריה.וולטר גלאס – מותג הזכוכית הגרמני הושק ב-1865 כשנה לפני שקרסה הקונפדרציה הגרמנית (איחוד רופף של מדינות במרכז אירופה, אשר נוסד בקונגרס וינה 1815). את שנותיו הראשונות כמפעל לזכוכית יוקרתית העביר המותג תחת הקונפדרציה הצפון-גרמנית של אוטו פון ביסמרק.

הימים, ימי מלחמה הם. בעקבות סכסוך בנוגע לירושת הכתר הספרדי, ומתיחות שהלכה וגברה בין פרוסיה לצרפת העבירה החברה את שנותיה הראשונות בתקופה שהשפיעה כמובן גם על מצבה הכלכלי ולכן וולטר גלאס - יצרנית הזכוכית ידעה עליות ומורדות. יחד עם זאת, שמרה וולטר גלאס תמיד על מיומנות מקצועית גבוהה, איכות אסתטית משובחת וגיוון רב. ביולי 1870 צרפת הכריזה מלחמה על פרוסיה. המדינות שבדרום גרמניה ראו בצרפת את המדינה התוקפנית במלחמה זו, והצטרפו לקונפדרציה הגרמנית הצפונית. צרפת סבלה תבוסה משפילה, שבעקבותיה מסרה לידי גרמניה את החבלים אלזס ולורן שבמזרח צרפת ולראשונה מוצרי הזכוכית של המותג הגיעו גם לבתי האריסטוקרטיה הצרפתיים שעברו לפתע לידיה של היריבה גרמניה. למעשה תעשיית הזכוכית שפעלה באלזס ולורן תחת השליטה הגרמנית הגבירה בהדרגה את מעורבותה של וולטר גלאס במתרחש מחוץ לגרמניה והעמיקה את קשריה הבינלאומיים: ייזום ואירוח של תערוכות כלי זכוכית בינלאומיות וכן ארגון השתלמויות מקצועיות לאמנים זרים שנהרו לגרמניה להתבונן וללמוד, להתרשם ולעבוד.

קולקציית חג המולד
וולטר גלאס למן ההתחלה התמצבה כיצרנית יוקרתית אשר פריטיה מעטרים את בתי המלוכה והאריסטוקרטיה התקופתית. כך לדוגמא יוהאנה פון פוטמקר (אשת קאנצלר פרוסיה וגרמניה), בית המלוכה הדני, שהשתייך לבונד הגרמני וביתה של סופי, נסיכת בוואריה ואישתו של הקיסר פרנץ יוזף הראשון אחזו כולם בפריטי המותג. זאת האחרונה נחשבה בתקופתה לאשת המלוכה היפה בעולם, היא נודעה בטעמה הטוב והמשובח. בשנת 1867, כשנתיים בלבד לאחר שנוסד מפעלה של וולטר גלאס, נתבקשו קברניטי החברה לייצר מהדורת חג מולד אקסקולסיבית עבור אליזבת (סיסי) שהוכתרה כמלכת הקיסרות האוסטרו-הונגרית.

מאז ועד היום מייצרת החברה קולקציות כלי בית (שימושית ודקורטיבית) מזכוכית, כאשר פעם בשנה לקראת חג המולד וכניסתה של השנה האזרחית החדשה היא משיקה קולקציה חגיגית במיוחד המשלבת מוטיבים סימבולים של החג המדמים פריטי עיצוב מהארמון של מלכת דנמק הנהנתנית, וכן מאוספה הפרטי של נסיכת בוואריה כפי שנראו באמצע המאה ה־19- בין מיטות האפיריון, ספות השזלונג ושמלות הפאר. כלי זכוכית בעת ההיא שימשו ברובם ככלי אוכל, כאמצעי תאורה (פמוטים) ופריטי נוי.

קולקציית החגים 2015 מאגדת כלי הגשה מרהיבים שעל כולם מוטבעים סמלים סימבולים המציינים את חג המולד. עצי אשוח מושלגים מוטבעים על הגביעים ועל צלחות ההגשה, כלים דו-קומתיים מרהיבים בעיטור איילים הידועים בתפקידם החשוב להניע את מזחלתו של סנטה קלאוס, ואלה מופיעים גם על קעריות, פלטות אובליות ו"בונבוניירות".
מחירי הפריטים נעים בין 25-300 שקלים לפריט, בחנויות כלי הבית ברחבי הארץ.