קולקציית הפריטים המעוצבים לבית יוצאת במהדורה מוגבלת levush8514
מוזיאון ישראל ירושלים משיק, בהשראת תערוכת "שפת הלבוש: dress codes", קולקציית פריטים מעוצבים לבית, במהדורה מוגבלת, שמתאימים לאירוח או כמתנה מקורית לחג הפסח. הקולקציה לוקחת השראות מהצבעוניות והעושר של הטקסטיל המוצג בתערוכה ומתאפיינים בטקסטורות של רימונים, גדילים, פרחים, סמלים ועוד הלקוחים מתוך אוסף הלבוש הייחודי.

תערוכת "שפת הלבוש – dress codes" מציגה למעלה מ- 100 בגדים ופריטי לבוש, מראשית המאה ה-19 ועד המאה ה-20, מכל רחבי העולם. בתערוכה אוסף נדיר של שמלות, חליפות, בגדי חתן וכלה, בגדי ילדים והלבשה תחתונה, המאפשרים הצצה לתרבותם העשירה של יהודים בקהילות שונות ולהתפתחות אופנות לבוש שונות בארצות רבות. הבגדים חושפים עולם מיוחד של צבעוניות, כיסוי וגילוי, מרקמים עשירים ומלאכת מחשבת, אשר משמשים מקור השראה למעצבי אופנה מכל העולם עד היום.

קולקציית הפריטים לבית, עשויה בטקסטורות צבעוניות ומרשימות, בהשראת פריטים מהתערוכה, מראשית המאה ה- 20. בין הפריטים הבולטים ניתן למצוא מגש למצות או סינר לבישול, בצבעוניות של אדום ולבן, עם עיטורי רימונים, בהשראת אריג משי מבוכרה; תחתיות ססגוניות לסירים ולכוסות, בהשראת צעיפי נשים מאוזבכיסתאן; פלייסמנטים עם עיטורי גדילים בהשראת חגורות נשים מאוזבכיסתאן ואפגניסתאן, אשר יקשטו את שולחן החג; מגנטים מרהיבים למקרר ועוד פריטים, ביניהם: מחברות, קולקציית תיקים רחבה, נרתיקים מעוצבים למשקפים.

הקולקציה עוצבה ופותחה על ידי חברת הבת של מוזיאון ישראל בירושלים, שמחזיקה שלוש חנויות במתחם המוזיאון. מוזיאון ישראל הוא מוסד התרבות הגדול ביותר בארץ ונמנה על צמרת המוזיאונים לאמנות וארכיאולוגיה המובילים בעולם. הוא שוכן בגבעת רם בירושלים ומכיל מעל ל-500,000 חפצי אמנות, המייצגים את שלל תרבויות העולם, מראשיתו, עד להווה; מצויים בו אוספים בתחומי הארכאולוגיה, האמנות והתרבות היהודית, אמנות ישראלית ואמנות העולם ותערוכות מתחלפות. התערוכה מציגה החל מה- 11 במרץ 2014 למשך ששה חודשים.

מחירים לצרכן: החל מ- 6  ועד 699 שקל
תחתית לסיר 69 שקל
סט תחתיות לכוסות: 95 שקל
כרית נוי: 115 שקל

להשיג בחנויות מוזיאון ישראל, ירושלים
ימים ושעות פתיחה: א', ב', ד', ה', שבתות וחגים 17:00-10:00,
ג' 21:00-16:00, ו' וערבי חג 14:00-10:00
שדרות רופין 11, ירושלים