Bamboo&co הוא מותג טקסטיל אקו-לקשרי, שמציע איכות בלתי מתפשרת תוך שמירה על הסביבהbamboo9120a "אנחנו שואפים לייצר עבורכם את המצעים והמגבות הנעימים, הרכים והחלומיים ביותר, ולאפשר לכם לדמיין שאתם בריזורט אגדי גם בחיי היום יום שלכם" אומרת שלומית כוחיי בעלי המותג.

"כדי לייצר את החוויה היוקרתית הזאת גם בבתים פרטיים, חקרנו וחיפשנו את הבדים הנעימים והאיכותיים ביותר הקיימים. מצאנו את בד הבמבוק (bamboo), שמופק מצמח הבמבוק, ומאפשר לנו ליצור את המצעים הנפלאים ביותר – בלי לפגוע בסביבה".

למה במבוק?
צמח הבמבוק, ששייך למשפחת הדשאים, גדל בצורה טבעית, ללא צורך בהשקיה, דישון או מגע יד אדם. הוא משפר את איכות האוויר סביבו ומייצב את האדמה בזכות שורשיו. הבמבוק צומח כמעט בכל העולם, וניחן ביכולת התחדשות וצמיחה מהירה במיוחד (אחד הזנים של הבמבוק יכול לצמוח כמעט מטר שלם ביממה). הבמבוק נחשב לאחד האמצעים שבעזרתם נוכל להציל את יערות הגשם: מעבר לשימוש אינטנסיבי יותר בצמח הזה יאפשר להפחית את כריתת היערות.

מהו בד הבמבוק? בד שמיוצר מצמח הבמבוק הוא רך, אוורירי, היפו-אלרגני, אנטי-בקטריאלי ומרענן. "בזכות התכונות האלו, שימש בד הבמבוק בעיקר לטקסטיל לתינוקות. כעת ניתן לעבד אותו בצורות נוספות ולייצר טקסטיל איכותי בצורה יוצאת דופן לכל בני הבית. הבמבוק הוא אחד החומרים הטבעיים המסקרנים הקיימים כעת בשוק, בזכות השילוב יוצא הדופן של הצמח, שהוא מחד גמיש להפליא ומאידך – חזק, עמיד ויציב" מסבירה כוחיי.

סיבי הבמבוק חלולים, כצינור, ולכן משמשים באופן טבעי כשכבה מבודדת. מצעי הבמבוק שומרים על טמפרטורת הגוף לאורך כל השנה – מצננים בקיץ ומחממים בחורף. בד הבמבוק מתייבש במהירות וסופג יותר בהשוואה לכותנה, ועל כן הוא חומר אידיאלי למגבות האקו-לקשרי שלנו.bamboo9120b


"מכיוון שרצינו ליצור פריטי לקשרי בלי לפגוע בסביבה, הבמבוק התאים לנו בצורה מושלמת: הפריטים שלנו 100% אורגניים, הבמבוק צומח ללא מגע יד אדם, חומרי הדברה או כימיקלים נוספים. אחרי הקטיף, הבמבוק עובר עיבוד מינימלי שלא פוגע בתכונות הטבעיות שלו – ולא בסביבה. פריטי הטקסטיל של Bamboo&co מתחילים מהצמח – החזק, הגמיש – וממשיכים אל הבד – הנעים, האורגני והאוורירי – עד לתוצר הסופי, מצעים ומגבות יוקרתיים, איכותיים ואקולוגיים".

"זאת תהיה השנה הגדולה של פריטים מבמבוק" אומרת כוחיי. היתרונות הסביבתיים של צמח הבמבוק אומצו בתקופה האחרונה על ידי יצרנים מערביים, וקהל הצרכנים שמח להצטייד במוצרי לקשרי ששומרים על הסביבה בלי להתפשר לרגע על האיכות, העיצוב והמגע. צמחי הבמבוק גדלים במהירות מפליאה וללא מגע יד אדם, כך שהגידול כמעט ולא פוגע בסביבה המקומית. עיבוד הבמבוק לכדי טקסטילים נעשה עם מינימום מעורבות כימית, והבדים נצבעים בגוונים עדינים. ב bamboo&co בחרו לוותר גם על כפתורי פלסטיק או אריזות מניילון, כדי להפחית עוד יותר את הפגיעה בכדור הארץ. הבמבוק הוא צמח גמיש מאוד מחד ועמיד מאוד מאידך, ותכונה שימושית זו מאפיינת גם את המוצרים שמיוצרים ממנו.

קולקציית הבמבוק הייחודית מציעה בשלב הראשון:
ערכות מצעים זוגיים, ערכות מצעים ליחיד, ערכות מצעים לתינוקות ולילדים, טטרות, שמיכות חורף, ומגבות. בהמשך תורחב הקולקציה למוצרים נוספים

בימים אלא נפתחה חנות ראשונה למותג, ברחוב טרומפלדור 10 רמת השרון

בנוסף למותג אתר אינטרנט פעיל דרכו גם ניתן לבצע הזמנות, ולהתעדכן בקולקציות ובעיצובים החדשים https://bambooco.co.il