מספר משמעותי של פריצות לבתים יכול להימנע אם נוקטים צעדי זהירות פשוטים. שמעון טלמור, בעלי חברת האבטחה BPROTECT, אומר כי כ-20 אחוז מהפריצות מתרחשות ללא מאמץ של הפורץ להיכנס לדירה

 לרוב דרך דלת או חלון פתוחים. אך מעבר לנעילת הבית, ישנן מספר פעולות שיכולות להרחיק את הגנב. הדרך הטובה ביותר להגן על ביתך בזמן היעדרותך הינה ליצור מציאות מדומה שכביכול אתה נמצא בביתך, ולא להשאיר שום רמז לפורצים. במקביל, התקן מערכת אזעקה אשר תרתיע את הגנב במידה ויצליח לחדור פנימה. כמה כללים לשמירה על הבית בזמן היעדרות ממנו:

 

1. המנע מלפרסם בפייסבוק או ברשתות חברתיות את דבר היעדרותך מהבית.


2. אחד הסימנים הבולטים ביותר לבית ריק הוא הצטברות ערימות הדואר והעיתונים. כדאי להפסיק את המשלוח בעת החופשה או לבקש מהשכן לאסוף אותם עבורך.3. תדאג שהעצים והשיחים באזור הכניסה לבית יהיו גזומים. שיחים הצומחים לגובה מספקים הסוואה קלה לפורצים. אגב, גם דשא מכוסח משדר לפורץ מסר שיש מישהו בבית.

4. תשתמש בשעונים, תאורה, טלוויזיה ורדיו כדי לספק קול ותאורה בתוך הדירה. באמצעים פשוטים ניתן לכוון טיימרים שיפעילו אורות ומכשירי חשמל בשעות קבועות.

5. השאר את התריסים והוילונות מורמים מעט, כדי ליצור אשליה שאתה נמצא בבית.

6. תדאג שבכניסה לבית יהיה אור. פורצים לא ינסו לפעול במקום שבו רואים אותם.

7. תבקש מהשכן להזיז את רכבך מדי פעם. התזוזה מצביעה על-כך שאתה עוזב ומגיע חזרה לבית.

8. תשנה את סדר המענה הקולי בטלפון שלך כך שזה ישיב לאחר הצלצול הראשון או השני או תכבה לחלוטין את הצלצול. טלפון שמצלצל באופן קבוע מצביע על סימן שאף אחד לא נמצא בבית.


9. דלתות הזזה מזכוכית מספקות נקודת כניסה קלה לפורצים, והן צריכות להיות מאובטחות ע"י הצבת מוט מתכת על המסילה או ע"י הוספת מנעול בריח.

10. בדוק כיצד נראת הדירה מהרחוב כדי לוודא שאין חפצים בעלי ערך בטווח העין. אם עובר אורח יכול לראות את החפצים יקרי הערך או מוצרי החשמל, כך יכול לראות את זה גם הפושע.

הכי חשוב- ללא אמצעי ביטחון, יש סיכוי של עד פי 3 לפריצה. אל תיקח סיכון בכל הנוגע לחשוב לך מכל משפחתך וביתך. היום ניתן לאבזר את הבית במערכות מיגון מתקדמות במחירים שווים לכל נפש. כמו כן, רוב חברות הביטוח מעניקות הנחות שנעות בין 15 ל50 אחוזים אם מותקנים בבית אמצעי ביטחון כגון מערכות אזעקה. זה מספק לך תמריץ נוסף להתקנת אמצעי ביטחון אלו בדירה.מי שקרא את זה התעניין גם בכתבות הבאות