במשך שנים התרגלנו לראות בלא מעט מבנים, בין אם מדובר במבני מגורים, מסחר ותעשייה, שימוש באריחי ריצוף שונים. בין אם מדובר באריחי קרמיקה ושיש, בלטות רגילות או פרקטים ודקים אך בשנים האחרונות אנחנו יכולים לראות שינוי מסוים, בעיקר בכל מה שקשור למבני תעשייה ומסחר, אך עם הזמן גם במבני מגורים.

השינוי המדובר הוא שימוש בסגנון ריצוף של בטון מוחלק. מדובר על שיטת עבודה מתקדמת אשר לוקחת את הבטון הקיים ומחליקה אותו בצורה ישרה, תוך שמירה על מאפיינים של בטון רך, כך ניתן להטביע עליו דוגמאות שונות של עיצובים אשר הופך אותו להרבה יותר יפה ומיוחד.

לפני שנספר על יתרונות של בטון מוחלק ונעסוק בשאלה, היכן בדיוק מומלץ להתקין בטון שכזה, חשוב לומר, לא כל גורם שמתעסק בריצוף, בהכרח יודע כיצד לבצע עבודה שכזו. יש לפנות אל גורמים מוסמכים שמתעסקים בכך ויש להם ניסיון. הם כמובן ידעו לספק את כל המידע על אופי העבודה, השימוש בחומרים וכדומה. כל אחד מהדברים הנ"ל יכול להשפיע בצורה מסוימת על התוצר הסופי וכמובן שהמבנה כשלעצמו, עלול להשפיע על התוצאה שנקבל בסופו של דבר.

מה הן היתרונות של בטון מוחלק?
אנחנו יכולים למצוא מספר יתרונות להתקנת בטון שכזה, הן במבני מגורים והן במבנים מסחריים ותעשייתיים. אנחנו נעמוד על כמה מהם:

ראשית, מדובר בריצוף עמיד שיכול להחזיק מעמד זמן רב. מאחר ולא מדובר בריצוף של אריחים רגילים אשר מודבקים אחד ליד השני, אלא מדובר על יחידה אחת של בטון, הרי שאנחנו לא נידרש להחליף אותו משום סיבה שהיא.

שנית, מדובר על שיטת עבודה הרבה יותר פשוטה, מהירה וחסכונית, שוב, בגלל שמדובר במשטח עבודה אחד ולא באריחים בעלי גודל שונה.

שלישית, ניתן ליהנות ממגוון רחב של עיצובים ודוגמאות אשר יכולים להתאים לכל מבנה, בין אם זה מבנה מגורים או כל מבנה אחר.

מדוע אנחנו נרצה להשתמש בבטון מוחלק?
לפי היתרונות שזה עתה תיארנו, קל להבין מדוע נרצה להשתמש בשיטה זו לצורך ריצוף. אך יש עוד אלמנטים שיכולים להשפיע לחיוב בתהליך הבחירה שלנו.

למשל, אם אנחנו מחליטים להשתמש בבטון מוחלק במבני תעשייה, אז אנחנו נהנה מאפשרות להעמיד עליו מכונות ומכשירים כבדים מבלי שייגרם שום נזק לרצפה שכן הבטון הוא עמיד בפני זה.

סיבה נוספת, יהיה לנו הרבה יותר קל לתחזק ריצוף כזה מאשר כל סוג של ריצוף אחר, זה הרבה יותר פשוט ונוח לאורך זמן.

צריך לציין פה עוד נקודה, במקרים רבים נהוג להשתמש בבטון מוחלק בחללים מסוימים, בזמן שבחללים אחרים נהוג להשתמש בריצוף אחר, זאת כמובן בהנחה ולא רוצים לייצר ריצוף אחיד על פני כל השטח של המבנה.