בשנים האחרונות אנחנו יכולים לראות, יותר ויותר מבנים אשר מתכסים בריצוף פרקט. ריצוף זה מחליף את הריצוף הישן של מרצפות קטנות או גדולות, אשר היה נהוג להתקין במבנים פרטיים, מסחריים ואחרים, במשך שנים רבות
לצד ריצוף באמצעות פרקט, אנחנו יכולים למצוא גם דוגמאות של ריצוף דמוי פרקט. הכוונה למרצפות או אמצעים אחרים שמזכירים במראה ובעיצוב שלהם פרקט, אך הם אינם כאלה, שכן מדובר בריצוף שעשוי מחומרים אחרים, בין אם שיש, PVC, ועוד שורה ארוכה של חומרים אחרים.

אנחנו יכולים למצוא ריצוף דמוי פרקט במגוון רחב של מקומות, החל ממבנים פרטיים, משרדים, מרכזי קניות, מוסדות ציבור ועוד. חשוב לומר, שבמקרים רבים אנחנו יכולים לראות שילוב של מספר סוגי ריצוף, כך למשל, לצד ריצוף דמוי פרקט אנחנו נמצא ריצוף מסוגים אחרים, אשר יכולים להשתלב היטב אחד עם השני, הן מבחינת העיצוב והן מבחינות אחרות.

כעת עולה השאלה, מדוע ריצוף דמוי פרקט טוב לנו, מדוע אנחנו בוחרים להשתמש בריצוף כזה על פני הדבר האמיתי, קרי פרקט, ואם אנחנו לא רוצים פרקט, אז למה שלא נשתמש כבר בריצוף אחר שאיננו דומה כלל לפרקט.

בחלק הבא של המאמר אנחנו נענה על השאלות הנ"ל, אך לפני כן יש לומר, שאנחנו יכולים למצוא ריצוף דמוי פרקט במגוון רחב של מקומות, בקרב בתי עסק רבים שמוכרים מוצרי ריצוף שונים, כולל פרקטים. גם אצלם אנחנו יכולים למצוא ריצוף דמוי פרקט בשלל צבעים ודוגמאות.

למה משתלם לנו לקנות ריצוף דמוי פרקט.

כל מי שעבד עם פרקטים יודע, שעל היתרונות הרבים שיש במוצר זה, יש לו מספר חסרונות. ראשית, תהליך ההרכבה שלו מורכב, שנית, העלות שלו גבוהה, שלישית, התחזוקה שלו ייחודית, ארבע, העמידות שלו, במיוחד בפני מים, היא בעייתית מאוד.

בעזרת ריצוף דמוי פרקט אנחנו מתגברים על הבעיות הנ"ל. מדובר במוצר הרבה יותר זול, מאחר ולא מדובר בדבר האמיתי אז העלות שלו נמוכה יותר, מדובר במוצר שתהליך ההרכבה שלו פשוט, מזכיר בעיקרון תהליך הרכבה של ריצוף רגיל. קל יותר לתחזק אותו לאורך זמן, וכפי שניתן להבין, הוא עמיד בפני מים ובכלל הוא נחשב עמיד יותר, במקרים רבים, מאשר פרקט.

יתרון נוסף שנובע ממה שציינו הוא, ניתן להרכיב ריצוף דמוי פרקט במגוון רחב של מקומות, בין אם מדובר על שטחים סגורים או פתוחים. כלומר, אנחנו לא מוגבלים בשטח בו אנחנו יכולים או רוצים להרכיב ריצוף זה. אנחנו יכולים להרכיב אותו בגינה, בחצר או על הגג. כך למשל במקרים רבים אנחנו נמצא שבתוך המבנה יש ריצוף פרקט ולעומת זאת, בשטחים חיצוניים אנחנו נמצא ריצוף דמוי פרקט. השילוב של השניים, שומר על עיצוב אחיד, משפר את הנראות של המקום, ומאפשר לנו ליהנות מריצוף עמיד, כל אחד במקומו.