צריך לא מעט אומץ על מנת לשלב את הצבע הסגול בעיצוב הבית. הסגול הינו תערובת של כחול ואדום משלב את הניגודיות של האש והמים יחד, קר וחם. אדום - אש. סגול – מיםpurple9917a

מיכל נוף
, סמנכ"לית שיווק ומכירות פרוייקטים של חברת ויה ארקדיה  מסבירה על הצבע הסגול כי "מעניין להסתכל על הצבע הסגול בשתי זוויות שקשורות לצד הרוחני. הגישה ההודית שמדברת על הזרימה של האנרגיה בגוף והצ'אקרות. צבע הסגול הוא הצ'קרה העליונה ביותר – צ'אקרת הכתר (מחוץ לראש שלנו). והצבע האדום הוא הצ'אקרה התחתונה ביותר".

נוף מוסיפה כי הייחוד בצבע הסגול הוא נגזרת מהקומבינציה – לכן, אם רוצים עיצוב מאוד חם משתמשים בצבע שנוטה יותר לכחול (סגול-כחול) שם העוצמה של הצבעים משדרת חיוניות חזקה.

יותר מדי סגול בבית עלול ליצור אפקט דרמטי מדי. מתייחסים לצבע הסגול בעיצוב כמו השימוש בבישול באמצעות תבלינים – צריך לדעת איך ובאיזה מינון לתבל את התבשיל. כמות קטנה ממנו בהחלט מספיקה בעיצוב.purple9917b

"כל המחקרים מוכיחים שאנשים לא אדישים לצבע הסגול כמו לשאר הצבעים. סגול הוא צבע או אוהבים או ששונאים אותו. משום מה הוא מעורר הרבה תגובות רגשיות", מציינת נוף. "בין השאר בגלל האיכויות הרוחניות, הוא משפיע ולכן אנחנו מגיבים אליו. צריך לדעת להשתמש בו בחכמה".

בויה ארקדיה מציינים כי אם רוצים מקום מאוד מאופק שיש בו תחושה של מכובדות כחלק מעיצוב הבית – אפשר להוסיף לשחור סגולים כהים, עמוקים ואז הכל הופך כמו מהצהריים ללילה. האיכות האנרגטית מנוגדת.