עונת הקיץ היא אחת התקופות המשמעותיות ביותר למוכרי דירות. עוגת תפוחים שנאפית בתנור יכולה לעזור בשידור הביתיות, אבל גם יש דרכים נוספות להכין את הבית למכירהaloni6714a

האדריכל חנן פרי, יועץ לחברת אלוני מציע כמה רעיונות לשדרוג של הבית לפני שמתחילים להראות אותו לקונים פוטנציאליים. לפעמים השקעה של כמה עשרות אלפי שקלים בשדרוג הבית ובעיצוב הבית, יכולה לקדם את המכירה או להעלות את המחיר של הבית. 

רצפה
מומלץ לרענן הרצפה בבית על ידי על ידי ליטוש הרצפה ומריחת חומר מגן הנקרא סילר. מעניק מראה מחודש לרצפה וזה הבסיס לניקיון ולמראה חדש.

במידה והריצוף גרוע או ישן מאוד , כדאי להניח על הריצוף הקיים פרקט. היום ישנו היצע רחב של פרקטים במחירים סבירים וובמגוון של צבעים ודוגמאות. 

מטבח
במידה ויש מטבח סגור כדאי לפתוח אותו לכיוון הסלון ולחדש על ידי החלפת דלתות של ארונות המטבח . כמו כן, מומלץ ליצור אי במטבח – זהו אחד הטרנדים המובילים בעולם המטבחים , בנוסף, תורם להגדלת החלל ובעל שימושים פונקציונלים: משמש כמשטח עבודה, מכיל מקום אחסון ומשמש לאכילה.

חדר רחצה
כיום יש בשוק אריחי פורצלן דקים שלא תופסים נפח (עובי 3 מ"מ גודל של 1,1.5 מטר * 3 מטר) במגוון צבעים ודוגמאות. על מנת לשדרג את חדר הרחצה כדאי להניח על הקרמיקה הקיימת ארחי פורצלן דקים מלמעלה ועד למטה- מעניק מראה של חיפוי יוקרתי ומפואר ומראה מאוד חדשני.

אריחי הפורצלן הדקים זולים מאוד ושימוש בהם נותן אפקט מאוד משמעותי. בנוסף, בשימוש באריחי פורצלן אין מרווחים בין אריח לאריח מה שיוצר מראה אחיד ונקי.aloni6714b

ארונות אמבטיה
כדאי להחליף לארונות בהירים ומשטח קוריאן עם כיור מבונה. מעניק תחושת ניקיון ומראה אופנתי מאוד.

תריסים ומשקופים
החלפת תריסי עץ, משקופי עץ בחלונות לאלומיניום מומלצת מאוד. האלומיניום, בניגוד לעץ, מעבר לכך שאינו דורש תיחזוק הוא גם אטום לרעשים ולשינויי טמפרטורה ( חום, קור). בדירות עירוניות , החשופות לרעשים חיצוניים או דירות שנמצאות על כביש ראשי למשל, החלפת התריסים לתריסים בעלי אטימות גבוהה לרעש יכולה משמעותית להעלות את ערך הדירה. בנוסף, משווה לדירה מראה מודרני ועדכני.

דלתות הדירה
חשוב שהדלתות יהיו בצבע הקירות כדי ליצור המשכיות ולמנוע עומס בחלל. בנוסף, כדאי להחליף הדלתות לדלתות שמגיעות מהרצפה ועד לתקרה – מה שנותן אשליה אופטית שהדירה גבוהה יותר.

ריהוט
מומלץ להראות דירה למכירה כשהיא ריקה מריהוט. אם הדבר אינו מתאפשר, כדאי להחליף ריהוט ישן בריהוט חדש שנרכש בזול , למשל מאיקיאה. אם אין תקציב להחליף את כל הריהוט- החלפת הספה לספה במראה מודרני עדכני כבר תיצור שינוי בחלל ותעניק מראה מעוצב.