הטפטים, אשר סללו את דרכם חזרה אל תוך עולם העיצוב בשנים האחרונות, מסתמנים כפריט עיצובי חזק שהולך ותופס את מקומו בעולם עיצוב הפנים. השימוש בטפטים הפך ליותר ויותר שכיח ואפשרויות העיצוב החדשות המתאפשרות בזכות טכניקות הדפסה tappet25612aמשוכללות מציבות את הטפטים בקדמת הבמה בכל הנוגע לעיצוב הקירות אם עד עכשיו היינו רגילים לראות טפטים על קירות בודדים שנועדו לתת דגש וצבע לחללים מסוימים, הרי שהמגמה המסתמנת לעונה הקרובה היא כיסוי מלא של קירות החדרים וחלל הבית תוך התאמה של מספר צבעים, עיצובים וסגנונות. לעיצוב מוצלח, ליקטנו עבורכם את הטרנדים החמים בעולם החיפויים לקיץ 2012.

עיצובים מובלטים
אחד החידושים החשובים בעולם הטפטים הוא יצירת הדפסים מובלטים שמאפשרת לנו לא רק לראותם אלא גם להרגישם. שילוב מוצלח של הטכניקה ניתן לראות במגוון קולקציות הקיץ שמציגים מיטב המותגים, בדמות הדפסי משי הבולטים מעל הטפט ועיטורים אחרים במרקם קטיפתי שיוצרים אשליה של בד ועומק, המוציא אותנו מחוץ למסגרת העיצובית של קירות במרקם חלק. אחת הקולקציות שמבטאות מגמה זו היא של מעצב הטקסטיל עטור הפרסים, אולף מוריץ, זוכים לנגיעת מעצב-על שמלביש אותם ב"אופנה עילית", כך שכל טפט זוכה למראה של שמלת ערב; אחד עוטה עליו פרחים נוצצים, אחר לובש בגדי עור וטפט נוסף מתהדר בחרוזי זכוכית ותכשיטי זהב.

טפט אומנותי בהתאמה
אם עד כה יכולנו לבחור בטפט מתוך קשת הצבעים, שלרוב לא גדולה במיוחד, שבה הוא מוצע, מבין ההדפסים הקיימים ובחיתוך לפי מטר, הרי שעם הקולקציה הבאה ה"תמונה" משתנה, תרתי משמע. מדובר בקולקציה של המותג האיטלקיMISHA שמוצגת לראשונה בישראל, קולקציית טפטים מותאמים אישית המעוצבים ומיוצרים באופן מלא על ידי אומן בעבודת יד.
בקולקציה הייחודית טפטים העשויים משי טהור ונראים כתמונות פרסקו שעל גביהן אוירו שלל איורים באינספור צבעים ושילובים. מאוירים בידי אמן בעל ניסיון רב שנים במלאכת מחשבת, תוך שימוש בצבעים ובטכניקות ציור מסורתיות, הופך כל אחד מהטפטים בקולקציה ליצירת אומנות יחידה מסוגה.
כיאה לתפיסת הטפט כיצירת אומנות, מעוצבים הטפטים בקולקציה בהתאמה מלאה לטעמו ולדרישותיו של כל לקוח שבוחר את צבע הרקע וגווני האיורים השונים, ולגודל של כל קיר על מנת שתישמר האסתטיקה והמשכיות התמונה.
בנוסף, שיטת הייצור והעיצוב של קולקציה זו מאפשרת להביא לעולם הטפטים מראה ייחודי ואפשרויות עיצוב שאינן מסתכמות בחיפוי קיר וזולגות גם לעולם הריהוט. כך ניתן לשלבם על גבי על פרגודים יפנים, חזיתות של מגירות, ארונות מטבח ושולחנות.

רטרו קלאסיק ווינטאג'
טרנד הוינטאג' שמלווה אותנו כבר מספר שנים בעולם האופנה, מקבל השנה ביטוי מחודש בתחום הטפטים הבא לידי ביטוי בהדפסים מודרניים המשלבים אלמנטים מובהקים המזוהים עם עיצובים מהעבר. איורים פרחוניים שבעבר הרחוק עיטרו את הספה של tappet25612bסבתא מקבלים מראה חדש בצבעים עדכניים, דוגמאות של פריטים עתיקים כדוגמת שעון כיס או גרמופון על רקע של דפי תווים ואוספים שלמים של צילומים משנות ה-50 המעטרים את הטפט המודפסים ברזולוציה גבוהה בטכניקות חדישות- את כל אלה ניתן למצוא בקולקציית הקיץ של PIP.

טקסטורות של עץ, נופי טבע וחומרים טבעיים
שנת 2012 היא שנה של חזרה לטבע ושימוש בחומרים אקולוגיים. היבט אחד של חזרה לטבע הוא השימוש בטקסטורות בולטות של עץ וקליפת עץ. אם בעבר ראינו טפטים חלקים בדוגמאות המזכירות בצורה מעורפלת לוחות עץ מלוטשות צבועות בלכה, הרי שהטכניקות החדישות אפשרו ליצרני הטפטים ליצור טקסטורות בולטות במראה עץ אמיתי היכולות לבלבל כל חובב טבע.
היבט נוסף השייך לטרנד הטבעי הוא השימוש בחומרים אקולוגים המזכירים לנו את אחריותנו לשמור על כדור הארץ. קולקציית הטפטים החדשים של On The Rocks מבית מותג חיפויי הקיר OMEXCO, משלבת את האלמנטים האלו ומובילה את קו המחשבה הטבעי בעיצובים מרהיבים הלקוחים מעולם הטבע בהשראת נופים של ים, סלעים ויערות וכוללת דוגמאות מרהיבות של קליפות עץ בטקסטורות בולטות. כל קולקציית הטפטים עשויה מחומרים אורגניים וסיבים טבעיים ומודפסת בטכנולוגיה ירוקה המבוססת על אנרגיה סולרית.

כשזירת האופנה וזירת העיצוב נפגשות
לא אחת, הצצה אל המתרחש בזירת האופנה הבינלאומית בקלות יכולה להעיד על העתיד להתרחש גם בזירת העיצוב, שתי זירות ש"לובשות" מדי עונה חזות שלרוב אחידה. בדיוק כפי
שמיקס הדפסים נועזים כמו דפוסים גיאומטריים, פרחים ונקודות Polka Dots לצד צבעוניות ססגונית כמו כתום, ירוק רעל, פוקסיה, בורדו, צהוב חרדלי וסגול העמוק מככבים בזירת האופנה, כך מופיעים הם גם בזירת העיצוב בכלל ובתחום הטפטים בפרט.
מותגי טפטים בינלאומיים שואבים השראתם מהמתרחש במסלולי תצוגות האופנה הבינלאומיים, מעניקים אינטרפרטציה משלהם להדפסים המככבים בה ומציגים הקיץ קולקציית חיפויים בסגנון הרטרו והפופ ארט, המלבישות את הבית בצבעים עזים ועמוקים בהדפסי נקודות, מספרים צבעוניים בתלת מימד והדפסי חבלים שבלוניים.

גולדשטיין גלרי טפט - בוגרשוב 55 תל אביב
03-5283610

צילום: יחסי ציבור