אם אתם רוצים להיות בטוחים שיעבור עליכם חורף חם ויבש, כדאי לבדוק, רגע לפני המבול וכניסת החורף, האם הבית מוכן לגשמים ולרוחות, האם הגוונים והטקסטורות משדרים חמימות ויכולים לעזור לנו להתחמםnirlat191111

פעולות פשוטות יכולות לעשות את כל ההבדל ולחמם אותנו בימי החורף הקרים. עלינו לבדוק את ביתנו על מנת שלא נקלע לאחר הגשמים הראשונים לבעיות של חדירת מים דרך גג המבנה, קירות, חלונות, סדקים,דרך מרפסות לא מקורות, תופעות של עובש ועיבוי בדירות המגורים ועוד.  המומחים של נירלט מתגייסים עם שורת טיפים לעצות להכנת הבית לקראת החורף.

 

הכנת הבית לחורף רצוי שתתחיל כבר בחודשי הסתיו. חלק מחומרי האיטום ועבודות ההכנה עדיף שייעשו מוקדם ככל האפשר כדי שייספגו בקירות הבית. אין צורך תמיד להיעזר בבעלי מקצוע, מספר פעולות פשוטות יכולות לעשות את העבודה.

 

ציפויי חוץ

 

ציפויים חוץ מגוונים יכולים להעניק מראה מרגש ומפתיע והגנה מושלמת לבית שלך. המבחר הגדול של נירלט בתחום ציפויי החוץ מאפשר השגת מרקמים, איכויות לצד פתרונות עיצובים. ציפוי החוץ מגנים על קירות הבית מפגיעות, פגעי מזג האוויר, מונעים היווצרות סדקים וחדירת מים ולחות, ונותנים פתרון מושלם לעבור את החורף בשלום. הטקסטורות והגוונים הרבים מאפשרים משחק בין צבעים למרקמים - לקבלת תוצאות מרהיבות.

 

לדוגמא: נטורה- טיח שליכט דקורטיבי במראה מינראלי המשמש לציפוי קירות חדשים וישנים לשימוש חיצוני ופנימי. הנטורה בעל מרקם ייחודי וחדשני המאפשר ליצור מגוון רחב של גימורים בעלי מראה מינראלי: מחוספס, פצוע, מגורגר ומעונן. הציפוי המתקבל הינו גמיש, חזק ועמיד לאורך שנים ומגן על המבנה מפני חדירת מים, לחות ופגעי חוץ.

 

איך נטפל בקירות עם חורים וסדקים חיצונים?

1.חורים גדולים (מעל גודל אצבע) יש למלא במלט (מלט טיט ודבק) ולאחר מכן טיח או עם טיח פולימרי 731 טיח מוכן.

2.חורים קטנים יותר יש לתקן עם מרק קיר קשיח בעזרת שפכטל ולהחליק עם ספוג רטוב, הייבוש אורך כיממה.

3.את כל התיקונים יש להחליק עם אלטק חוץ , ולהמתין כיום ליבוש.

4.לאחר תיקון החורים יש לצבוע בשכבת יסוד מקשר לצבעוני על כל שטחי הקירות.

 5.לאחר שצבענו בצבע מקשר נצבע את הקירות בשתי שכבות סופר גמיש חלק או נירוקריל סופר או טיח צבעוני - שליכט אקרילי גמיש שייתן מראה חדיש ומיוחד לקירות. איך נחדש את ציפויי החוץ ?

 1. 1.יש לשטוף את הקירות במים, ניתן עם מכונת לחץ מים גבוה או עם מטאטא כביש, על-מנת להסיר את האבק, הפיח והלכלוך.
 2. 2.לאחר יבוש מלא של הקיר יש לצבוע שתי שכבות בצבע אקרילי AC100

 

תיקוני סדקים

 אחת הבעיות העיקריות בחורף הינה הצינה, החודרת דרך הקירות. ראשית, מומלץ שלא למקם את המיטות בחדרי השינה ליד קירות חיצוניים. לעתים, הקור הרב ביותר הינו בקירות הפונים לכיוון צפון. סדקים בקירות יכולים לגרום לירידת הטמפרטורה בבית והם ניתנים לתיקון. במסגרת ההכנות לחורף, חשוב לבצע תיקונים של סדקים המופיעים בקירות החיצוניים של המבנה. חדירת מים דרך סדקים אלה, עלולה לגרום להופעת כתמי רטיבות בתוך הבית.

 

בנוסף, חדירת מים דרך חלונות וארגזי תריסים מהווה את אחת התופעות השכיחות בעונת החורף, כתוצאה מהתייבשות חומרי האיטום הסיליקוניים מסביב לפרופילים של החלונות ו/או חדירת מים דרך ארגזי תריסים לא אטומים.

איטום חלונות וסדקים ניתן לבצע באופן עצמאי ללא תלות בקבלני ביצוע.   MS Polimer מבית נירלט הינו חומר  רב רכיבי, בעל חוזק מכני גבוה, כושר הדבקה מעולה, שאינו מפתח בועות  ומיוחד לתיקון ואטימת סדקים ולאיטום חלונות.   


          

איך נתקן סדקים שהופיעו בקירות פנים?

 1. 1.יש לפתוח את הסדק עם מברג ולנקות את האבק שהצטבר עם מברשת קשה
 2. 2.יש לצבוע בתוך הסדק עם יסוד פריימר S שקוף בעזרת מברשת. הייבוש אורך כ-2-3 שעות
 3. 3.יש למלא את הסדק עם מסטיק גמיש נירוסיל סופר או נירוטקס עד מישור הקיר, יש להמתין לייבוש מלא כ-24 שעות.
 4. 4.לאחר מכן יש להחליק את הקיר באזור הסדק עם גולדבונד מרק אמריקאי ולאחר יבוש החומר להחליק שוב עד ליישור מלא ואחיד של הקיר
 5. 5.יש לנקות היטב את הקיר.
 6. 6.עכשיו נעבור לצבע – נצבע בשתי שכבות, בצבע אקרילי - נירוקריל 2000 לקבלת מראה מט או נירוקריל גמיש לקבלת מראה חצי מבריק בכל גוון שתבחרו ממניפת 1500 גווני נירלט.

 

הכנת גג הבית

 

חשוב במיוחד, לפני עונת הגשמים, לבדוק את תקינותם של מרזבי הניקוז על ידי הזרמת מים באמצעות צינור, ניקיון עלים ולכלוך שהצטבר בעונת הקיץ. במידה וקיימת עלווה של עצים בקירוב לגג המבנה, מומלץ לבצע גיזום והכנסת רשתות מיגון למרזבי הניקוז למניעת סתימה בעונת החורף. בנוסף, יש לדאוג לאטימת הגג, לשם כך מציעה נירלט את ציפוי טופ גג - ציפוי אקרילי גמיש, משוריין בסיבים לאיטום גגות ומיועד לציפוי גגות בהם קיים שיפוע לניקוז. לטופ גג עמידות מעולה בכל תנאי מזג אויר, מונע חדירת מים לגג ומאחר והינו גמיש מונע הופעת סדקים נימיים במשטח הגג. טופ גג יוצר על הגג שכבה אקרילית עבה ולבנה החוסכת את הצורך להלבין את הגג ומונעת את התחממות המבנה.

 

 

טיפ מנירלט – איך נאטום גג הבית?

 1. 1.יש לנקות היטב את הגג מכל חול, אבק ושאריות סיד מתפוררות. יש לטאטא ולאסוף את הלכלוך ולאחר מכן לשטוף את הגג תוך כדי שפשוף עם מטאטא כביש חזק.
 2. 2.יש לגרד בשפכטל מקומות נפוחים רופפים וכד' ולוודא שלאחר השטיפה כל המים זורמים לניקוז ולא נשארים שטחים מצופים במים.
 3. 3.במידה ויש סדקים במשטח יש למלא אותם לאחר הייבוש במסטיק אקרילי נירוסיל סופר ולהמתין 24 שעות לייבוש.
 4. 4.יש למרוח את הגג בשתי שכבות של טופ גג. את חיבורי המשטח ודפנות הגג יש למרוח את הגג בעזרת רולר או מברשת סיד גדולה.

 

 

כתמי עובש ורטיבות

 

בעיה נוספת הנפוצה בבתים היא תופעה של כתמי רטיבות ועובש על תקרת ובקירות. סביר שהתופעה נובעת מבעיה במערכת האיטום. התיקון יכול להתבצע או על-ידי איש מקצוע או על-ידי אדם לא מקצועי במקרה של תיקון מקומי.

 

 

 איך נשפץ קירות שנרטבו ובעלי כתמי עובש?

 1. 1.יש למצוא את מקור הרטיבות ולטפל בו, לאחר פתירון מלא של בעיית הנזילה  יש להמתין עד שהקיר יבש.
 2. 2.יש לנקות את כתם העובש בעזרת מטלית עם אקונומיקה, ולאחר מכן לנקות את הקיר במים נקיים ולהמתין עד לייבוש מלא של הקיר.
 3. 3.לאחר יבוש מלא של הקיר נצבע את הקיר בשתי שכבות של נירוקריל 2000 למראה מט או נירוקריל גמיש למראה חצי מבריק בכל גוון שנבחר. 

 

צביעת הבית

 

עונת הסתיו היא תקופה מצוינת לצביעת הבית. הטמפרטורה נוחה יחסית וכדאי לתקן את הפגמים שנוצרו בקירות הפנימיים במשך הקיץ. כתמי רטיבות ולחות בקירות הבית ניתן לנקות על-ידי שפשוף בעזרת מטלית לחה, טבולה באקונומיקה או חומר מחטא אחר (יש לנקות עם מים את הקיר לאחר השימוש באקונומיקה). יש לאתר את מקור הרטיבות ורק לאחר איטומו ניתן לצבוע את הקיר. גם במקרה של התקלפות הצבע, מומלץ להתייעץ ולאתר את מקום הרטיבות לפני שצובעים, כדי שהפגמים לא יופיעו שוב בשנה הבאה.

 

בחדרי אמבטיה, השירותים וחדרים חיצוניים בעלי נטייה לרטיבות יש לצבוע את הקירות והתקרה בחומרים המיועדים לחדרים רטובים כדוגמת נירלט לאמבט - צבע אקרילי המונע היווצרות עובש ופטריות בקירות. מיועד לצביעת קירות פנים המועדים להופעת עובש ופטריות  בחדרים בהם הלחות גבוהה כגון: קירות ותקרות חדרי אמבטיה, מטבחים, מקלחות ציבוריות ועוד. הצבע רחיץ ונושם.

 

 איך מכינים את הקיר לצביעה?

לאחר שבחרנו את הגוונים והטקסטורות המתאימות לעיצוב החדר,

נתחיל במלאכת הצביעה. רגע לפני שטובלים את הרולר או המברשת

בצבע, חשוב לבדוק את מצב הקירות ולהכינם לקראת הצביעה.

1. קודם כל יש להסיר את המדפים, התמונות וכל דבר שתלוי על הקיר ועשוי

להפריע לצביעה.

2. שקעים ומתגי חשמל יש לכסות בנייר דבק (מסקינגטייפ)

3. במידה ויש חורים או סדקים קלים בקיר ניתן לתקנם בעזרת מילוי הפלא (משחה לתיקון חורים וסדקים בקיר). סדקים גדולים ורחבים יש לבדוק עם בעל מקצוע איך לתקנם.

4. מומלץ לכסות את הקיר בפריימר S (חומר מקשר) על-מנת לקבל משטח בעל ספיגה נמוכה ואחידה.

5. לקבלת קירות חלקים במיוחד מומלץ ליישר את פני השטח בעזרת גולדבונד (שפכטל אמריקאי).

 

טיפ מנירלט - איך מתאימים גוון לחדר?

הגוון שתבחרו ישפיע על הגודל, הצורה, ההרגשה והאווירה של החדר, לפני שתתחילו, הקדישו עוד מבט אחד לפני הבחירה:

 • כמה מרווח החדר? צבעים בהירים יצרו תחושה מרווחת יותר ויאירו את החלל, והכהים יצרו תחושה אינטימית וחמימה בחללים גדולים.
 • האם החדר צפוני או דרומי? חדר דרומי הוא שטוף שמש, ולכן מומלץ להשתמש בצבעים קרים כדוגמת – תכלת, ירקרק, שמנת וכד'. לעומתו, חדר צפוני זקוק ל"חימום האווירה" ולכן רצוי להשתמש בצבעים חמים כדוגמת – צהבהבים, ורודים, כתומים וכד'.
 • האם הגוון מתאים בכל תאורה? בחנו את הגוון הנבחר הן בתאורת יום טבעית והן בתאורת הלילה הקיימת.

 

 

עיצוב ועיטור החדר

 

לאחר שבחרנו גוונים מתאימים וצבענו את החדר, ניתן להעשיר ולהעצים את עיצובו באמצעות שימוש בשבלונות, שילוב של שני גוונים, פס-טפט, וילונות ובדים.

 • שבלונות – השבלונה היא תבנית המאפשרת לנו לצייר ולחזור על הציור באופן מדויק על-גבי קירות, רהיטים ובדים. תוכלו להשתמש בשבלונה לפיזור צורות על-פני השטח, או כדי לעטר בקו רצוף וליצור מעין גבול על הקיר או הרהיט.
 • קירות בשני גוונים – ליצירת מראה מעניין ומעוצב לחדר, ניתן לשלב שני גוונים על קיר אחד. את חלקו התחתון של הקיר מומלץ לצבוע בגוון כהה יותר ואת חלקו השני בגוון משלים. בנוסף, ניתן לשבור את ההפרדה בין שני הגוונים על-ידי ההדבקה של פס-טפט ביניהם.
 • וילונות ובדים צבעוניים – אלה יכולים לשמש אותנו ביצירת כתמי צבע משתנים המשלימים את עיצוב החדר. יתרונם הוא באפשרויות השינוי האין סופיות ובקלות בה ניתן להחליפם.

 

חימום הבית בעזרת גווני צבע

 

החלפת גוון יכולה לתת לבית את תחושת החמימות הנדרשת על-מנת לעבור את חורף בנעימות. שילוב של צבעי הקפה על כל סוגיו יוסיפו הרבה חמימות לבית. הם לעולם יהיו ניטרליים, טבעיים. יש להם יכולת מצוינת לאפשר לכל צבע אחר לבלוט על-גביהם. הם תמיד מתאימים וזו הסיבה שניתן לראות אותם כמעט בכל מקום: טקסטיל, תמונות, אביזרים, רהיטים וכד'.

 

בז' לאטה הוא צבע שתמיד מוצא את מקומו, תחשבו עליו כשמיכת הגנה חמימה, הוא סולידי ומשתלב בקלות עם כל הגוונים והסגנונות השונים.

 

במידה ואנחנו לא מעוניינים לצבוע  את כל חלל הבית ניתן לצבוע רק חלק קטן: נישות, קיר קטן בפינת האוכל או בסלון, גם החלפה כזו תיתן תחושה חמימה ונעימה בבית.

 

הכנסת גווני הקפה לכל חלל הבית שוות ערך להכנסת כל אחד מהצבעים החמים ותמיד תתרום למראה ולעיצוב החלל. בחלל הצבוע ברקעים סולידיים כמו אוף-וייט ניתן להוסיף גוון נועז וכהה יותר רק בקיר אחד באותו החדר, אך חשוב להתאים את הגוון הכהה לריהוט הקיים בחלל: צבע הריהוט והריפוד, שטיחים וכד'..

 

חללים הצבועים בצבעים חמים יהיו לרוב מזמינים ויתנו תחושה של נוחות ורוגע – בדיוק מה שצריך כדי ליהנות מכוס שוקו חם.....

 

רהיטים

 

כשהחורף מגיע לא צריך למהר ולהכניס את הרהיטים פנימה, עם טיפול נכון, בזמן הנכון, הם יחזיקו מעמד בחוץ גם בשמש הקופחת של הקיץ וגם בסערות החורף.

כסאות עץ, כורסאות מתכת, פמוטים, מתלים לעציצים, שולחנות עץ, רהיטי מתכת, רצפת עץ, מלונה, תיבות דואר, שערים, גדרות, משקופים, דלתות, תריסים,ארגזי רוח,נדנדות, מכל סולר, פרופיל בלגי, מחסן ועציצים, כל אלה ואחרים דהו בקיץ, איבדו את הצבע ומתקלפים.

 

הקיץ תם וזה הזמן, סוף ספטמבר תחילת אוקטובר, להתחיל ולשפץ לנקות, לשייף, להסיר חלקים רופפים, חלודה ושומנים ,לצבוע ,להציל את רהיטי העץ ולהחזיר למתכת את העטרה.

 

צבעי העץ מבית נירלט, לזור מגן לעץ ולכה פולאוריטנית וסדרת המתכת - DTM בגימורים שונים, חלק, מחוספס ואמרייט, נועדו להקל על העבודה ולשמור על השטח הצבוע בפני פגעי החורף וקרני ה-UV. העבודה קלה והתוצאה מרשימה. אך לפני הכול חשוב להקפיד על הוראות העבודה ולהכין את השטח בצורה טובה.

 

צביעת עציצים

 

אם אתם כבר משקיעים בצביעת המרפסת והריהוט, כדאי להקדיש גם מעט צבע לעציצים, אותם מומלץ לצבוע בצבע כל (אוניאור לגימור מט משי / אונירלק לגימור מבריק). לא תאמינו עד כמה הצבע המותאם למיכל ולצמח שבתוכו יכול לשנות ולהוסיף, בפשטות ובקלות. כאשר ימאס לכם מהמראה ותרגישו שאתם זקוקים לשינוי לא תצטרכו לקנות עציצים חדשים, מספיקה נגיעה של צבע והמראה הופך חדש ורענן, עד לפעם הבאה.

 

למראה ים תיכוני מומלץ לצבוע את העציצים בגוונים כחולים וסגולים ולשתול בהם גרניום. למראה מקסיקני ניתן לשלב מספר גוונים נועזים דוגמת אדום, כתום, צהוב, ירוק וסגול ולשתול קקטוסים או כל צמח בשרני אחר, אידיאלי במיוחד לאלה שאין להם הרבה זמן לטפל בעציצים. למראה אירופאי שילוב של עציץ טרקוטה טבעי עם צביעה חלקית בגוון שמנת, ובתוכו עץ הדר, טעים ונעים לחך ולעיניים. וכמובן איך אפשר בלי אדניות של תבלינים אותן ניתן לצבוע בלבן ולעטר בצמחים, אורנמנטים או סתם בקווים עיגולים וגלים בכחול צהוב וירוק למראה האירופאי הכפרי.

 

את שאריות צבעי המתכת, העץ או כל אחד אחר ניתן לנצל ולרענן את ארגזי הצעצועים, אופניים חלודים או לקשט את פח הזבל בציורים משעשעים (לבילוי זמן איכות עם הילדים).

 

נירלט מאחלת לכם חורף חם נעים, יבש ומלא חלומות צבעוניים.

 

צילום: אסף לב