ישנן החלטות בחיים, שאנחנו לא יכולים לעשות אותן מבלי שאנחנו חוקרים את הנושא היטב קודם לכן
מדובר על החלטות לא פשוטות, כאלה שאנחנו לא נוהגים לעשות כל יום אך הן יכולות להשפיע עלינו לטווח הרחוק, למשך שנים רבות.

בין אם מדובר בהחלטה אל איזה רופא לפנות לצורך קבלת טיפול, בין אם מדובר בהחלטה איזה רכב לרכוש או החלטה שמתייחסת למסלול לימודים וכל דבר אחר, דומה. ייתכן ואנחנו יכולים לסגת במקרה של חלק מההחלטות, אך מן הסתם, זה יעלה לנו לא מעט כסף וגם ידרוש ממנו להשקיע זמן נוסף. זה לא דבר פשוט, ולא כל אחד יכול לעשות זאת.

אחת הדוגמאות למקרים בהם אנחנו חייבים לעשות מחקר מקדים רציני ומעמיק לפני שנקבל החלטה, זה כל מה שקשור לרכישת דירה כמובן ובפרט כל מה שקשור לנושא של משכנתאות, בין אם מדובר על מסלול המשכנתא אותו אנחנו בוחרים לקחת, ובין אם מדובר בבחירת הביטוח אותו אנחנו צריכים לעשות.

ביטוח משכנתא זו דוגמא טובה למוצר שאנחנו צריכים לבחון ולחקור היטב, לפני שאנחנו מחליטים איפה, אצל מי ואיך לרכוש אותו. מרבית האנשים משקיעים לא מעט זמן, ובצדק, בחיפוש אחר מסלול משכנתא מותאם ליכולות ולצרכים שלהם. בהתחשב בכך שמדובר באלמנט המשמעותי ביותר לצורך רכישת דירה, אז זה טבעי שהם יתנו דגש לכך. אך כאמור, זה לא הדבר היחידי שצריך להתייחס אליו.

ביטוח משכנתא הוא מוצר חובה לכל מי שמעוניין לקבל הלוואה לרכישת דירה, הבנק מחייב אותו לעשות ביטוח כזה בשביל שהוא לשמור על ההשקעה שלו, בין אם קורה משהו לדירה ובין אם קורה משהו למשקיעים עצמם, קרי האנשים שקיבלו את המשכנתא מהבנק. מאחר וכך הדבר, ומאחר ומדובר בהוצאה כספית לא קטנה, רצוי לעשות מחקר מקדים לפני שבוחרים היכן ואצל מי עושים את הביטוח.

מה כולל מחקר שכזה?

בשלב הראשון, אפשר לקרוא חומר מקצועי ואינפורמטיבי ברמות שונות באינטרנט, זאת בשביל להבין את המשמעות של ביטוח כזה, מה הוא כולל, כיצד הוא יכול להשפיע עלינו מבחינה כלכלית, על רכישת הדירה וכדומה.

בשלב השני, אנחנו צריכים להכיר את המוצר ומה השוק מציע לנו. כך נוכל להבין בדיוק מה אנחנו רוכשים וכך גם נוכל לעשות השוואה בין הפוליסות השונות, בשביל לראות מה משתלם לנו.

בשלב השלישי, אנחנו צריכים לשבת עם גורמים מקצועיים, בין אם זה יועצים, סוכני ביטוח, בשביל לדעת מה מומלץ לנו לקנות, האם נכון מצדנו לקנות מוצר מחברת הביטוח או מהבנק.

אחרי שיהיה בידנו כל המידע הנדרש בנושא, אנחנו נוכל להחליט כיצד לנהוג, איזה ביטוח יהיה נכון מצדנו לרכוש, אצל מי ובאילו תנאים נכון עבורנו לעשות את זה.