קבלן מפתח הוא קבלן או חברת קבלן המאגדת בתוכה את כלל השירותים הנצרכים בפרויקט בניה. קבלן מפתח מנהל את כל הפרויקט, החל משלב התכנון הראשוני מול הלקוח, שלב היסודות, הבניה, חשמל, ועוד עשרות שלבים נוספים עד להגשת המפתח לבית מוכן ומכאן שמו- קבלן מפתח.

למה צריך קבלן מפתח?
כיוון שפרויקט בניה מכיל בתוכו המון שלבים ומאגד בתוכו מעל ל-60 בעלי מקצוע שונים, יש צורך בניהול נכון של הפרויקט. כשניגשים לבניית בית פרטי, בדרך כלל מדובר בזוג צעיר או זוג הורים העומדים מול פרויקט בניה לראשונה בחייהם. ההתמודדות מול מספר רב כל כך של גורמים מקצועיים, כאשר כל אחד מהם מציג עיכובים או בעיות שונות אותן יש לפתור במהלך הפרויקט ומעבר לכך גם במצב בו הכל יפעל כראוי יש צורך בתזמון וניהול נכון של כל אנשי המקצוע. לכן בא הפתרון של קבלן מפתח – חברת קבלן מפתח היא הגורם מולו עוברים את כל השלבים מהתחלה הראשונית ביותר של התכנון המשותף והעלאת הרעיונות והחלומות שלכם על הדף ועד לשלב בו תקבלו מפתח לבית מוכן ובזמן זה כל שלב, כל שאלה, כל בעיה שעלולה לצוץ, הכל מתבצע ומנוהל באופן רציף על ידי קבלן המפתח שנותן לכם שקט וראש נקי מדאגות.

אם זה כל כך טוב למה אין רק קבלני מפתח?
בשוק נמצאים מספר רק של בעלי מקצוע המתמקדים בסוג אחד של עבודה, ומספרם עולה על מספר הקבלנים. במקביל קיים מספר גדול של קבלני בניה פרטית המציעים רק שירות בניה כיוון שהניסיון אותו רכשו במשך השנים מתמקד בבניה כמו שישנם בעלי המקצוע המתמקדים בדבר אחד. חברות קבלן מפתח הן חברות שהגדילו לעשות ולאחר המון שנים של ניסיון וצבירת ידע נרחב יודעים לספק את הפתרון הזה ואת הסל השלם שנקרא בניית בית פרטי. לאדם הרוצה ראש שקט וקבלת מוצר מוגמר מדמות אחת האחראית על כולו יפנה לקבלן מפתח, הפתרון הטוב ביותר.

הניסיון עושה את ההבדל
העדיפות תמיד תהיה לקבלן מפתח בעל ניסיון. ברגע שבחרנו בקבלן מפתח ואנו סומכים על חברה אחת שתנהל את כל הפרויקט אנו נעדיף לדעת שמדובר בחברה שיש לה ניסיון רב שנים בהתנהלות מול מספר רב של גורמים והתמודדות איתם. מעבר לכך כדאי לבחור בחברת קבלן מפתח המתמקדת בבניית בית פרטי \ בניית וילה אשר מתאימה בניסיון וביכולות שלה לסוג הפרויקט שלנו. בנוסף, בימינו נמצאות בשוק המון שיטות בניה מתקדמות וחדשות ולכן כדאי לבחון לעומק ולבדוק באיזה שיטות עבודה החברה משתמשת. כיום קיימות טכנולוגיות בניה מתקדמות זולות יותר, יעילות יותר ומהירות הרבה יותר משיטות הבניה המסורתיות. קיימות טכנולוגיות בנייה ידידותיות לסביבה, מחומרי גלם ידידותיים ואיכותיים, כאלה שגם מייצרים בידוד טוב יותר שיכול לחסוך בהוצאות החשמל. אין ספק שהשיטות החדשות זולות יותר ויעילות הרבה יותר.