מעבר דירה הוא אחד האירועים שמעוררים בנו הכי הרבה רגשות אמביוולנטיים. מצד אחד, ההתרגשות מבית חדש, עם כל הזדמנויות העיצוב הטמונות בו מצד שני, כמה כאב ראש. אריזה, הובלה, פריקה – וזו עוד לפני שבכלל דיברנו על רכישת מוצרים ייעודיים כמו מכשירי חשמל גדולים או ריהוט. לו רק היתה דרך קלה לעשות את הכל... אז זהו, שיש.

התייעלות וריכוז הן שם המשחק. אנחנו נוטים לחשוב שלארוז לבד זו הדרך הטובה ביותר לחסוך בעלויות הגבוהות הכרוכות במעבר דירה, אבל מסתבר שזה לא בדיוק ככה. תחשבו על כמות הזמן המבוזבז בחיפוש אחר ארגזים, והשעות שתבלו בלשבת אבודים בין ערימות בגדים, כלי מטבח ושאר פריטים שמזמן שכחתם שיש לכם – ובסוף איכשהו תמצאו את עצמכם דוחפים גרביים לצד ספרים בארגז אחד או ממלאים עד הקצה ארגז של מכונת כביסה שאחר כך לא תצליחו להרים.

הרבה יותר קל, ובסופו של דבר גם חסכוני, להיעזר בשירותי חברת הובלה המספקת גם שירותי אריזה. החפצים השבירים ירופדו באופן מקצועי (גם הואזה של סבתא תגיע ליעדה בשלום), ולא תמצאו מברשות שיניים סוררות בין כוסות היין. הכל מאורגן, מסומן, ובלי שתצטרכו להרים אצבע.

סימון הארגזים הוא עניין רלוונטי גם אם אתם אורזים לבד. ברור, כולם כותבים בטוש על גבי הארגז את תכולתו, אבל יש דרך לייעל גם את התהליך הזה. קנו מדבקות בצבעים שונים, או לחלופין השתמשו בטושים בצבעים שונים, כדי להבדיל בין ארגזים לפי החדר אליו הם משוייכים. ארגזים אדומים לחדר השינה, ירוקים למטבח וכו'. קל יותר להגניב מבט על צבע מאשר לנסות לפענח כתב יד עקום על ארגז הפוך.

אם מעבר הדירה שלכם כולל גם רכישת מוצרי חשמל חדשים, הכי יעיל וחכם לרכוש חבילת מוצרי חשמל באופן מרוכז, מספק אחד. כך תרכזו את המשלוח לספק אחד ותחסכו לעצמכם את כאב הראש של המתנה ותיאום מספר משלוחים. ריכוז משלוחים גם מוזיל עלויות, מן הסתם, ואין ספק שהרבה יותר קל ונוח לסגור את הקנייה בסיבוב אחד מאשר לטייל בין כמה חנויות שונות. הקדימו ובצעו השוואות מראש באתר האינטרנט של הספק המועדף עליכם, או לכל הפחות סמנו לעצמכם מוצרים מועדפים עליהם תוכלו להתייעץ עם המוכר בחנות. כשמגיעים מוכנים עם רשימת דרישות, תהליך הרכישה עובר מהר יותר ובקלות.

ומה לגבי הכנת הדירה החדשה? זה אולי נשמע טריוויאלי, אבל הקפידו לסיים את הצביעות, התיקונים והנקיון המאסיבי הראשוני לפני שהמובילים מגיעים. חשוב מאוד לאוורר היטב את הדירה לאחר צביעה ושימוש בחומרי ניקוי חזקים. לאחר המעבר תצטרכו רק להתעסק עם שטיפת רצפה קלה, והאתגר של פריקת הארגזים. גם כאן, אגב, אתם לא חייבים להשאר לבד: יש לא מעט עסקים קטנים (וגדולים) שיעזרו לכם לסדר את הבית מחדש, באופן שישרת אתכם הכי טוב.

בשעה טובה, ומעבר קל.