במהלך השנים, חברות הביטוח החלו לפתח מסלולים ייחודיים עבור תוכניות ביטוח שונות שהן מציעות. זה נכון בין אם מדובר בתוכניות ביטוח לרכב, תוכניות ביטוח דירה, תוכניות ביטוח אחרותgeneral המטרה היא, מצד אחד למקד את התוכנית באופן כזה שתתאים ספציפי ללקוחות מסוימים, ומצד שני, כך החברה עצמה לא צריכה לספק את מגוון השירותים שהיא מציעה לכל הלקוחות שלה, היא פשוט יכולה להציע להם שירותים ממוקדים, זה הרבה יותר חסכוני ויעיל.

אנחנו יכולים למצוא את זה למשל במקרים של ביטוח דירות. החברות מציעות לנו אופציה ספציפית עבורנו על פי סוג הדירה שברשותנו, הערך הכספי שלה והצרכים שלנו. כך אנחנו יכולים לבחור אופציה ממוקדת שמתאימה לנו ישירות. מן הסתם זה לא רק במקרים של ביטוח דירה אלא גם במקרים אחרים, למשל ביטוח בריאות

חברות אשר מספקות שירותי ביטוח בריאות, מכירות בכך שלא כל המבוטחים צריכים לקבל את כל השירותים והם לא מחפשים אותם, יש כאלה שהם אינם יכולים או אינם רוצים לשלם את הסכום המלא עבור כל השירותים ועל כן, כל חברה בונה לעצמה מספר סוגי ביטוחים אותם היא מציעה למבוטחים שלה. מדובר על ביטוחי בריאות ממוקדים יותר.

מדוע משתלם לנו לבחור באופציה ממוקדת
אנחנו יכולים למצוא, בדרך כלל 2 אופציות לתוכניות ביטוח, בין אם מדובר בביטוח דירה או ביטוח בריאות (במקרה הזה יש 3 אופציות ולו בגלל שקיימת גם אופציה של ביטוח דרך מקום העבודה). האופציות שעומדות לרשותנו הן, ביטוח ממוקד או ביטוח כללי. עולה שאלה, מדוע עדיף לנו ביטוח ממוקד.

ההסבר לכך הוא פשוט מאוד, כשאנחנו בוחרים ביטוח פרטי ממוקד, אנחנו מקבלים בדיוק את מה שאנחנו מחפשים, אנחנו מקבלים פוליסת ביטוח לפי הצרכים שלנו, על פי העלויות שאנחנו יכולים לשלם, אנחנו לא משלמים על מה שאנחנו לא צריכים ואנחנו לא משלמים סכומים שאנחנו לא יכולים לשלם.

יש מקרים בהם אנחנו נעדיף פוליסה כללית רחבה, זה כמובן בהנחה ואנחנו מעוניינים בכל מה שיש לפוליסה להציע לנו, אך יש מקרים בהם אנחנו נעדיף דווקא פרמטרים ספציפיים ממוקדים. זה נכון לגבי ביטוח בריאות בהקשרים של גיל, מין ומצב רפואי, אך לעניינו, זה נכון גם במקרים של ביטוח דירה, בהקשר של צרכים מסוימים, למשל גודל, ערך, אזור ונקודות אחרות.

אנחנו צריכים כמובן לבחון את הנושא ממספר היבטים. בין אם זה מהיבט של עלויות, מהיבט של צרכים וכן מהיבט עד כמה השינוי יהיה משמעותי אם נחליט לבצע אותו ביום מן הימים. עלינו גם לקחת בחשבון שאלה נוספת כמו, האם משתלם לנו לבצע כבר עכשיו פוליסה כוללת או שאנחנו באמת נחסוך סכום משמעותי אם נבחר בפוליסה ממוקדת לצרכים ולמה שמתאים לנו.