קולקציית האביב החלה לטפטף אלינו אט אט מהמותגים שמעבר לים. בקרב המותגים הסקנדינביים והאירופאים בכלל ניכר גם העונה אימוץ הרעיון Less is more המלווה אותנו כבר כמה שניםprat16319a רק חשוב לשים לב שבסיס הרעיון ובאימוצו עומדת תורה שלמה שאין משמעותה מעט פריטים בחלל אלא פריטים העשויים נכון, לא מתחכמים, פונקציונליים, במראה נקי ובעיקר תוך שימוש הולך וגובר בחומרים ברי קיימא. בין הפריטי החדשים לאביב 2019 שמייבא סטודיו PRAT LIVING תמצאו עיצובים נקיים ואותנטיים, שילוב חומרים של עץ, טרצו, ברזל, זכוכית במגוון גימורים וצבעוניות פורצת בשונה ממה שאנו מכירים בסגנון בדני הקלאסי. ואם תקראו עד הסוף תוכלו גם להצטייד בטיפים לשילוב הסגנון הדני בביתכם במורה הכי מדוייקת שיש.

העיצובים נקיים ואותנטיים יותר מאי פעם והשימוש בחומרים טבעיים הולך וגובר, המראה הכללי מאוורר יותר ונראה גם שימוש בטקסטיל ובברזל מחורר מה שמשווה מראה קליל יותר כזה שנותן לאור היום לחדור מהחוץ פנימה, גם דרך הרהיטים.

הצבעוניות מגוונת, לצד השימוש בפלטה הטבעית מלבן, דרך בג'ים, אפורים ועץ, ניכרים גם פריטים בצבעוניות עזה יותר המשלבת צהובים, ורודים וגם טרה קוטה – לכולם מתווסף הירוק של הטבע שנכנס פנימה.

מבחינת צורניות, ניכרת השפעת הבאוהאוס הן על פריטי הריהוט והן על האביזרים המשלימים. ישנן הרבה צורות גרפיות ושימוש חוזר בקשתות.prat16319b

מבחינת חומר – העץ מאוד נוכח, כמו גם הברזל, הזכוכית על גימוריה השונים והמגוונים, לצד הפליז שאיתנו כבר כמה עונות, עושה הכרום כניסה מרשימה, הן בריהוט והן באקססוריז אך מה שבולט יותר מהכל מבחינת חומר הוא המיקס ביניהם. אם בעבר שימוש בשיש או טראצו הגדיר אובייקט מסוים בצורה מוחלטת, היום יותר ויותר אובייקטים עשויים מיקס של לפחות שניים ואף שלושה וארבעה חומרים יחד.

PRAT LIVING- סטודיו לריהוט,אקססוריז ועיצוב פנים המתמחה בייבוא מותגי איכות מרחבי אירופה בדגש על דנמרק. מביא עימו לרגל אביב 2019 קולקציה של מותגים דנים מובילים כולל מותגים חדשים בישראל. בחלל הסטודיו בשכונת מונטיפיורי ת"א, תמצאו מגוון רהיטים ופריטי עיצוב בניחוח סקנדינבי עדכני, בהם: שולחנות, כיסאות, ספות, כורסאות, גופי תאורה, שטיחים מראות, פריטי דקורציה וכלי הגשה של מיטב המותגים המובילים, כגון|:BOLIA, MILLION , NORR 11, PLEASE WAIT TO BE SEATED, KRISTINA DAM, FEST, AYTM,GEJST, NOMAD,BULBUL, SARAGHINA, CEREAL. כל הפריטים בחנות מוצעים למכירה גם באתר החנות המספק בפני עצמו חווית עיצוב ממכרת ומעוררת השראה.

EMKO היא אחת מהמותגים החדשים שמביאה PRAT LIVING לשיראל לרגל אביב 2019. מדובר בחברת ריהוט ואביזרים שנוסדה בשנת 2009. השורשים שלה וכך גם ההשראה שלה מקורם במסורת הבאלטית העתיקה של האמנות בצומת של שלושה מרחבים שלהם השפעה ישירה על העיצוב: צפון סקנדינביה, מערב אירופה ומזרח רוסיה.

בכל קולקציה מתמקדת החברה במספר מצומצם יחסית של פריטים, כולם אגב עתורי פרסי עיצוב, קולקציית בוטיק, כאשר בכל אחד מהפריטים מושקעים שעות של תכנון, פיתוח ועיצוב תוך הקפדה יתרה על שימוש בחומרים האיכותיים ביותר ותוך ירידה לפרטי פרטים.

כיאה למותג המושפע מהעיצוב הצפון סקנדינבי, בבסיס פיתוח של כל מוצר עומד איתן פרמטר הפונקציונליות, שתחתיו נבחן ונולד כל אובייקט בקולקציה.

המעצבים של אמקו, מרבים להשתמש בעץ המילה (פחות נפוץ בארץ)
ה-Ash wood זהו עץ מיוחד, חזק, דחוס, אך גם אלסטי וכך ניתן להגיע איתו לרמות גבוהות ביותר
של פרטים מכופפים למשל, ולהדגיש קימורים מיוחדים בפריטי ריהוט שונים.

כמו כן ה"אש" ווד הליטאי, שונה בגווניו ובטקסטורה, בעקבות מזג האוויר הייחודי והקיצוני באזור וריבוי הגשמים – כך מקבלים הרהיטים מראה שונה בעונות השונות בשנה...

הקולקציה החדשה של EMKO שתנחת אצלנו בעוד מס׳ שבועות תכלול כסאות אוכל, שולחנות אוכל, שולחנות קפה, כורסאות, יחידות מידוף, מכתבות ועוד...

הקולקציה תהיה זמינה לpre-order כבר בימים הקרובים, במחירים מיוחדים.

לסיכום, מצפה לנו אביב מלא שיק דני ואם תרצו לאמץ את הז'אנר להלן מספר טיפים שיסייעו לעיצוב חכם:

1. שלבו אלמנטים עם אבן טבעית, שיש או טראצו. זה יכול להיות בשולחן האוכל, שולחן הקפה או אלמנט דקורטיבי משמעותי בחלל.

2. הכניסו את הירוק הביתה – השתמשו בכלים שונים לפרחים, עציצים, קקטוסים והחיו את החלל.

3. שימרו על פלטת צבעים נעימה ומעודנת, אל תשתוללו. אם כבר בחרתם לשלב צבע עז בחלל, מתנו אותו עם פריטים בצבעוניות מתונה יותר מאותה סקאלה במניפת הצבעים.

4. חממו את החלל באמצעות שימוש בעץ. זה יכול לבוא לידי ביטוי בפרקט, בריהוט או באביזרים משלימים.

5. נרות, נרות ועוד נרות... ותרו על תאורה דרמטית, העדיפו נרות ואלומות אור רכות ונעימות מגופי תאורה דקורטיביים.

6. הקפידו לשלב לפחות פריט אחד, אייקוני ומשמעותי בחלל. העדיפו אותו והשקיעו באחד איכותי וטוב על פני אסופה של פריטים זולים, נטולי אופי...

7. הכניסו את הטבע פנימה, לא רק בצמחייה, גם בשימוש בחומרים טבעיים כמו צמר או רשת וינאית – אבל שימו לב – שימרו על המינון הנכון והקפידו על איכות על מנת לקבל את המראה הרצוי.

לפרטים: סטודיו PRAT LIVING גרשון ש"ץ 13, ת"א (5 דק מעזריאלי),