אנו משקיעים רבות בתכנון ובעיצוב המטבח, כדי שיתאים לנו במדויק. הילה מאיר כהן, מעצבת הבית ברשת נובו מטבחים, מספרת על מגמות העיצוב המובילות שכדאי להכירnovo9416a

מה אנחנו רוצים, מהמטבח שלנו? שיענה על כל הצרכים שלנו כשאנו מכינים אוכל וכשאנו אוכלים בו, אך לא פחות חשוב מזה, שיענה על הסגנון העיצובי המועדף עלינו. מאחר ונדרשת השקעה כספית לא מבוטלת בתכנון המטבח, אנשים נוטים לאמץ סגנונות שיישארו לזמן ארוך, כך שיהיה להם נעים להיות במטבח גם בעוד 3, 5 ו-10 שנים. 

כיום ישנן ארבע מגמות עיצוב עיקריות בתחום המטבח, הראשונה היא המטבח הקלאסי. כלומר, ללא קישוטים, עיטורים וידיות, כדי לשוות מראה אחיד ונקי, והכל בצבעי לבן ואפור. הטאץ' האישי בא לידי ביטוי בהדפס תמונה על קלאפה רחבה לכל אורך הארון העליון. את התמונה בוחרים על פי הסגנון האישי, בין אם זה תמונה משפחתית או תמונת נוף מרשימה.

כיום מקובל לשלב את הסגנון הכפרי במטבח עם המראה המודרני. עץ אגוז חם בגוון אמצעי הוא הבסיס, אותו משלבים עם גב מטבח בצבע לבן, כדי לקבל את הניגודיות המתבקשת. הגב משלב במה והוא משמש כמדף אחסון עם מקום למסך טלוויזיה, אפשרות לייבוש כלים ועוד. המשטח יהיה עשוי קוריאן, הוא משתלב עם הכיור בצורה הומוגנית תוך שהוא מתעגל ללא פינות. הכיריים במטבח זה יהיו קלאסיות, ויחד עם פריטי נוי נוספים, המשלבים בסגנון שלהם בין כפר לעיר, מתקבל המראה המבוקש.

הרטרו הוא אחד מהמראות המבוקשים ביותר בכל תחומי החיים, כולל במטבח, אך כיום משלבים את מראה הרטרו עם המראה האורבני. כלומר, שילוב של חומרים קרים עם חומרים חמים, דוגמת משטחי עץ אלון טבעי עם קיר אבן דומיננטי, העוטף את החלל ומעניק למטבח אווירה ייחודית. המשטח במטבח זה יהיה שחור, הסגנון שלו מודרני, והוא משתלב עם כיור עשוי נירוסטה. מנגד תמצאו זכוכית בסגנון המטבח של סבתא בדלתות הארונות יחד עם ידיות מברזל. החלונות יהיו גדולים ורחבים, והמסגרות והידיות שלהם יהיו גם הם מברזל. גם התאורה משלבת זכוכית וברזל, ליצירת המראה המבוקש.

המראה היוקרתי נותר מבוקש כבעבר. זהו מטבח בצבעי שחור ולבן, תוך שימוש בגוון מבריק. המטבח משלב טכנולוגיה מתקדמת, כולל תריסי זכוכית המוארים מבפנים וארונות הנפתחים חשמלית. העיצוב אחיד ונקי וללא ידיות, עם אי שמשתפל לדלפק ישיבה ומשטח מרחף המעניק תחושה של קלילות.

נובו מטבחים, סניף ירושלים, רח' שלומציון המלכה 18. לנובו מטבחים סניפים נוספים בתל אביב, רמת השרון וכרמיאל. http://novok.co.il

novo9416b