לפני שמתחילים לאכול או בוחרים מסעדה אנו מקפידים לבדוק עד כמה נקיים השולחנות או כלי האוכל. כמה אנחנו מקפידים על ניקיון המקרר ?ניקוי מקרר
 יעקב גורמן, מנהל השירות של חברת "ראלקו מוצרי צריכה" יבואנית מוצרי החשמל של SHARP ו- ZANUSSI בישראל, מספק שורה של טיפים לניקוי יעיל ובטוח של המקרר. בכל מקרה, כיוון שמדובר במוצר חשמלי חובה להקפיד על הבטיחות ולנקוט בכל אמצעי נדרש. כמו כן, יש לפעול בהתאם להוראות היצרן אשר מסופקות עם המקרר. 

1. יש לנתק לפני הניקוי את המקרר ממערכת החשמל- זכרו ישנה סכנה גדולה למנקה באם המקרר לא נותק מהחשמל.

2. אסור בשום פנים ואופן לשטוף את המקרר בעזרת זרם מים, המים עלולים לחדור למערכות החשמל הנמצאות בתחתית המקרר ולגרום לקצרים ולנזקים קשים.

3. את פנים המקרר אסור לנקות בעזרת תרסיסים המכילים אלכוהול אלא רק באמצעות מים וסבון ומטלית רכה, וזאת מכיוון שבמקרר קיימים חלקי פלסטיק מסוג ABS שעלולים להיסדק כתוצאה משימוש בתרסיסים.

4. בין ניתוק המקרר מרשת החשמל לבין תחילת הניקיון יש להמתין מספר שעות כאשר דלתות המקרר פתוחות על מנת לאפשר למקרר להפשיר את הקרח ולעליית הטמפרטורה- קל יותר לנקות מקרר שהינו בטמפרטורת הסביבה ולא קפוא.

5. בתחתית מקפיא המקרר ישנם פתחי אוויר חוזר אשר לעיתים נופלות לתוכם שאריות חמץ- באמצעות שואב אבק ניתן לשאוב פירורים אלו ואם פרורים אלו דבקו לדפנות ותחתית הפתחים, ניתן לשפוך מים חמים אשר ישתפו את הפירורים לקערית האידוי של המקרר.

6. מומלץ לפרק את מדפי המקרר הנשלפים ולשטוף אותם בתוך גיגית/ אמבטיה של מים וסבון ולנגב וליבש ולהחזירם בגמר ניקוי המקרר- שימו לב: רכיבים שאינם נשלפים יש לפרקם רק ע"י טכנאי המכיר את המקרר.

7. את גוף המקרר החיצוני, יש לנקות בהתאם לחומר ממנו עשוי גוף ודלתות נירוסטה בחומר מיוחד לניקוי נירוסטה גוף ודלתות בצבע עם מים וסבון בלבד.

8. את אזור המדחס והמערכת החשמלית יש לנקות עם מטלית לחה בלבד ללא מים וסבון ולבדוק היטב לפני תחילת הניקוי כי המקרר מנותק מרשת החשמל.

9. חשוב מאוד- בגמר הניקיון יש לנגב היטב את המקרר וחלקיו, לתת למקרר להתייבש לחלוטין, להחזיר את כל המדפים ורק אז לחבר לרשת החשמל.