הציבור החילוני מגלה באיחור את הטרנד שכבש מזמן את הציבור החרדי: המטבחים הנסתרים של אביבי מטבחים. השימוש המקורי: מטבח מיוחד לפסח. השימוש החדש: מטבח נסתר לכל ימות השנהavivi1413a
על-פי מחקר של קרן אבי-חי 67 אחוז מהישראלים שומרים על כשרות במהלך ימי הפסח ורגע לפני שהחג מגיע, מוצף הקהל הישראלי בפתרונות מותאמים להכשרת הבית.

מה שהציבור החילוני מגלה רק עכשיו, הציבור החרדי מכיר כבר כמה שנים. מטבחים נסתרים מיוחדים לפסח. לדברי חברת אביבי מטבחים, המתמחה בבניית מטבחים נסתרים, מדובר במטבח שלם בגודל של החל מ-1.2 מטר הנמצא כולו בתוך הקיר ונסתר על-ידי דלתות הזזה. עם פתיחתן, נכנסות הדלתות אל תוך הקיר, ונחשף מטבח שלם, מאובזר ופונקציונאלי, הכולל שני כיורים, משטח עבודה רחב, חיבורי חשמל, גומחה לתנור ולמכשירי חשמל, מגירות חכמות , ארונות, תאורה ועוד.

מטבח הפסח יכול לשמש גם במהלך השנה, אם כי במגזר החרדי הנטייה היא לשמר אותו במיוחד לחג ובכך לייחד אותו למטרה זו.

הציבור החילוני, על אף האחוזים הגבוהים שמקפידים לשמור כשרות, מצא למטבח הנסתר ייעוד אחר לגמרי. בשנתיים האחרונות יותר ויותר צעירים, מבקשים לבנות מטבח נסתר בביתם על מנת לחסוך מקום ולאפשר תחושה מרווחת יותר בבית, מבלי לוותר על כל הפסיליטיז של מטבח מאובזר ונוח.

יצחק אביבי, בעלי "אביבי מטבחים": "מטבח הפסח נולד כתוצאה מצורך וביקוש ייחודי של המגזר הדתי והחרדי ומתוך מחשבה על יצירת תנאי עבודה נוחים לקראת פסח עבור הקהל שמקפיד לשמור את כל הלכות החג עד האחרונה שבהן. רק בשנתיים האחרונות גילינו שיש קהל רחב בקרב הציבור החילוני, בעיקר רווקים או זוגות צעירים, שגילו את היכולת להעלים את המטבח ולעשות בו שימוש רק בשעת הצורך, הפכה לטרנד של ממש, בעיקר באזור המרכז ובתל-אביב".

עברו עם העכבר על התמונה כדי לראות איך נראה המטבח הפתוח