בימים אלה משלימה חברת מטבחי הדקל תחרות עיצוב גאדג'טים למטבח המודרני, כחלק מתפיסת עיצוב הפנים של המטבח. התחרות נערכה בהשתתפות עשרות סטודנטים ובוגרים לעיצוב תעשייתי מבצלאל ומהמכון הטכנולוגי חולון

מבין כל העבודות שהוגשו אלה ארבע העבודות שהגיעו לגמר:

 

משפך הפלא – עבודתו של דימיטרי דדשב (30), בצלאל – משפך הנצמד לשיש בעזרת קליפסים עם ואקום מסיליקון ומוביל את האשפה ישירות מהכיור לפח, לשמירה על סביבת עבודה נקייה ואסתטית במטבח.

 

מעלית – עבודתה של אלינור אטרקצ'י (24), בצלאל - יחידת מדפים למכשירי חשמל קטנים במטבח. המערכת מאפשרת שימוש בכמה כלי מטבח חשמליים קטנים תוך זמינות וחיסכון ניכר במקום. המערכת מיועדת למכשירים כגון טוסטר, קומקום, מטחנת תבלינים, מסחטת הדרים וכדומה. היא בנויה מארבע-חמש מגירות בגודל 20*20 ס"מ הנעות על גבי מסילה אנכית. כדי "לדפדף" בין המכשירים יש למשוך או לדחוף בעדינות את הידית שבקדמת המדף. כל המגירות מחוברות ביניהן בחוטים ומשקל כולן מתאזן על ידי משקולות אחוריות נסתרות מן העין. כך מושגת קלות תנועה בציר האנכי. בתוך כל מגירה יושב מדף בעל יכולת תנועה אופקית ועליו נמצא מכשיר החשמל.


מתקן לייבוש כוסות וצלחות – עבודתו של איציק מאיר (27), בצלאל, מתקן ייבוש לכוסות וצלחות שיוצא מהשיש למעלה או מארון כלפי מטה וחוסך מקום על השיש. הצינור שבו מותקנת המערכת אינו תופס מקום רב ,
כאשר המתקן סגור הוא לא מפריע לעבודה הרגילה במטבח וכשהוא פתוח יש לו גם פן אסתטי.

 

Spin – עבודתם של איל ערן ויפתח פארן (32), בצלאל, מכשירי חשמל קטנים המתלבשים על יחידת מנוע המורכבת על משטח העבודה במטבח: מסחטת מיץ, בלנדר ומטחנת קפה.

 

חברת מטבחי הדקל הוקמה לפני 30 שנה והיא מן הוותיקות והמובילות בעיצוב וייצור מטבחים בישראל. החברה מציעה מגוון סגנונות עיצוב בהתאמה אישית ומעניקה ללקוח אחריות של 7 שנים. מפעל החברה, הממוקם ביבנה מצויד במיכון חדשני, מחלקת צבע מתקדמת ומערכת בקרת איכות המבטיחים עבודה בדיוק מרבי וגימור מושלם ואיכותי.


והזוכה היא: אלינור אטרקצ'י עם עבודתה – "מעלית", שנבחרה על-ידי צוות המעצבים הבכיר של מטבחי הדקל. אלינור זוכה במלגת לימודים לשנה"ל הקרובה. 

 

 


מי שקרא את זה התעניין גם בכתבות אלה