ענף המטבחים בשונה מענפי עיצוב אחרים מתאפיין בשנים האחרונות במגמה של איפוק ושמרנות. יש האומרים כי חברות המטבחים אוהבות ללכת על בטוח  ולכן הצבעים השולטים הם לבן. שחור, בז' ואפור

 

המגמה שמסתמנת בעיצוב לחציון השני של 2010 היא של יציאה מהמיתון ואיתה מגמה של אופטימיות וחדשנות קצת יותר נועזת ופחות זהירה. זוהי תקופה של ניגודים ושל קיצוניות. מבהיר לכהה, משחור ללבן, מקר לחם, מהיי-טק לטבעי. הגישה הכללית יותר קלילה של שבירת מוסכמות ושל שימוש בצבעים עליזים ואופטימיים.

השימוש בצבעוניות נובע גם מהשפעת המגמה האנטי גלובאלית על העיצוב. בצד שימוש בטכנולוגיה עתירת ידע יש הסתכלות מעמיקה ביופי שבא מתוך העיצוב השבטי, המקומי המצטיין בצבעים נועזים ומעוררים.

הצבעים שנראה בחציון הקרוב בצד השחור והלבן המסורתיים הם:

סגול חציל, אדום יין, סגול, ירוק מנטה, כתום ענבר, תכלת.

בנוסף כל צבעי האדמה כמו חומים למיניהם, חמרה, חרדל.


חומרים

מטבח העתיד שחוזה רגבה הוא עשוי מחומר הקוריאן. קוריאן הינו חומר הומוגני בעל מירקם חלק וחמים למגע, המגיע בשלל גוונים וצבעים. לקוריאן מספר יתרונות משמעותיים: המשטחים עשויים ממשטח וכיור ביחידה אחת, ללא תפרים מורגשים-  ניתן לחבר משטחים באמצעות דבק קוריאן מיוחד, כך שיתקבל משטח בכל צורה או גודל ללא תפרים וחיבורים מורגשים. העבודה כי המשטח נעדר תפרים מונעת הצטברות בקטריות ומאריכה את חיי המשטח . החומר קל לניקוי ולתחזוקה. משטחי הקוריאן העמידים מקנים למשתמש גמישות בתכנון וביצוע ומאפשרים כיפופים וקימורים ללא מגבלה וללא אילוץ של התאמת הרעיון למגבלות החומר.

 כיום הקוריאן מוכר כמוצר גלובלי, משטח אשר מהווה פתרון פרקטי ברמת הופעה מהגבוהות בעולם, במגוון רחב של אפשרויות עיצוב, גם בסביבה הפרטית וגם בסביבה הציבורית.

ההמשכיות, החדשנות ומשטח העבודה כחומר הבטוח ביותר: הינם דברים שכבר מוכחים. קוריאן, משטח העבודה והדבק, שניהם מכילים תוכן נמוך של VOC (Volatile Organic Compounds)- תרכובות אורגניות נדיפות, והוכחו כחומרי העבודה הבטוחים בעולם כולו  למשך יותר מ- 40 שנה.

משטחי הקוריאן מורכבים מכ- 1/3 מרכיבים אקריליים באיכות גבוהה ו- 2/3 מינראליים טבעיים, ומיוצרים בכמה מפעלים שונים המפוזרים בעולם.

ברגע שמרכיבי הקוריאן מגיבים בצורה מלאה (הופכים לפולימרים) בתהליך הייצור, הם הופכים לחומר כימיקלי יציב עם השפעות מינראליות על איכות האוויר שנמצא בתוך הבית, ואשר הופך את הקוריאן למשטח האידיאלי לשימוש כמשטח עבודה, בחיפויי קירות כיורים ומגוון רחב של אפליקציות שונות.

יכולותיו ההיגייניות של הקוריאן הוכחו כטובות ביותר מבין משטחים רבים העשויים מחומרים קונבנציונאליים אחרים. יכולות אלו אושרו והוסמכו ע"י ארגון ה- LGA הגרמני לבדיקות חומרים.

 

חידושים בתחום הפרזול

החידושים הטכנולוגים לא ניבטים רק ממכשירי החשמל, הכיריים והתאורה. גם בתוך הארונות ניתן לראות חידושים רבים.


מגירות חשמליות
:  

מערכת סרוו-דרייב מבית בלום, המעניקה תמיכה חשמלית בפתיחת מגירות, כך שהמגירה נעתרת לכל מגע קל בידיים (ואם הן תפוסות, גם הברך או המותן יעשו את העבודה...). מלבד נוחות מרבית, בזכות הפרזול החדשני, מעוצבות חזיתות המטבח ללא ידיות, מה שמשדר תחכום מינימליסטי גבוה.

 

תאורת לדים:

תאורת הבית עוברת מהפך טכנולוגי מרשים עם המעבר לתאורת לדים. תאורת הלדים מתאימה הן לעבודה נוחה על משטחי העבודה והן לתוך הארונות היא נוחה לעין, אורך החיים של הלדים ארוך באלף מונים ממנורות הרגילות ומגיע עד 10 שנים עבודה ברציפות, הנורות צורכות אנרגיה נמוכה בהרבה מהמנורות הקונבנציונליות.


מדפי זכוכית עם תאורת לדים בתוך המדף
המצאה חדשנית שזכתה בפרס עיצוב באירופה, מאפשרת עיצוב מדהים של מדפי זכוכית ובתוכם נורות לד זעירות המאירות את הארון מבפנים ונותנות תחושה של יוקרה וברק. כבלי החשמל של הנורות מצויים בתוך זכוכית דו שכבתית והינם בלתי נראים הודות לאלמנט שקוף המוביל את המתח החשמלי.

 

מגירות רחבות ועמוקות

מגירות המאפשרות אחסון יעיל ונוח.  הגדלת המגירות  מתאפשרת תודות לפיתוח של מסילות חדישות ומוסתרות לעין, היכולות לשאת משקל רב  ונסגרות בעצמן ללא קול.

 

דלתות הזזה סליידר

מנגנון סלייד הינו מנגנון מיוחד לדלתות הזזה תלויות. הייחודיות במנגנון זה נעוץ בעובדה שהוא לא מצריך מסילות ברצפה או בתקרה (כמו בדלתות הזזה רגילות). כמו כן מאפשר המנגנון לדלתות להסגר למישור אחד.

בזמן הפתיחה המנגנון מעביר דלת אחת מעבר לשנייה ובזמן הסגירה, הדלת חוזרת למקומה הקודם. התוצאה המתקבלת היא של ארון יפה והומוגני יותר.

* מנגנון זה מיובא מגרמניה ומותקן בארונות רק על פי תכנון אישי.

 

מגירות לבנות ודפנות מגירה מיוחדות

את מדפי ארונות המטבח, מחליפות כיום מגירות, בהן ניתן לאחסן פריטים שונים מסכו"ם ועד סירים, צלחות, כוסות ותבלינים. כל מגירה מעוצבת בהתאם למיקומה במטבח למען נוחות מרבית של המשתמשים. הטרנד הנקי והמודרני המאפיין את כלל עיצוב הבית, חדר גם אל פנים ארונות המטבח וכיום ניתן להחליף את הצבע האפור המאפיין את פנים המגירה ואפיל ו דפנות המגירות ניתנות להחלפה. סדרה חדשה של חברת בלום האוסטרית מאפשר הזמנת ארונות עם פנים ארון בלבן או בכל גוון רצוי אחר ודפנות מגירות מזכוכית במקום ממתכת.

 

ארון מזווה לאחסון מקסימאלי

ארון מזווה המכיל פרזול של מדפי רשת ומאפשר מדפי אחסון גם על הדלת עצמה. מנגנון מיוחד זה מאפשר אחסון גדול יותר בארון ואפשרות ניצול הדלת. המראה הינו נקי ותעשייתי והפתיחה של הדלת חלקה וללא כל קושי.

 

פחי אשפה " ירוקים"

המגמה הגלובאלית לגישת חיים ירוקה לא פוסחת על המטבח. מחזור אשפה הוא אחד הנושאים המרכזיים העומדים על הפרק. אולם, מחזור מצריך הפרדה בין אשפה רטובה לאשפת נייר ופלסטיק.

רגבה מציגה- לא עוד פחי אשפה גדולים שזורקים בהם הכול, אלא מספר פחי אשפה הממוקמים בנוחות בארון הכיור ומאפשרים הפרדה באשפה כבר בבית. פחים אלו גם מצטיינים בסגירת  מכסים אטימה לריחות ובעיצוב אירופאי חדשני.

 

 


מי שקרא את זה התעניין גם בכתבות אלה