יש שורה של מושגים שכל אחד מאיתנו אוהב. אנחנו אוהבים ביטויים כמו הנחות, כמו מחירי סוף עונה, חמישים אחוז וכמובן מבצע. כשיש מבצע אנחנו יודעים שמשתלם לנו לקנות כי אז אנחנו יכולים לחסוך לא מעט עלויות ברכישת המוצר
דוגמא טובה לכך אנחנו יכולים למצוא כשאנחנו רוכשים מאווררים במבצע. לא משנה אם זה מאוורר תקרה או מאוורר קיר, לא משנה אם זה מאוורר לבית או למשרד, גדול או קטן, אם אנחנו קונים אותו במבצע, אנחנו נהנים מחסכון כלכלי לא קטן. לשם כך, אנחנו צריכים לדעת כמה דברים, כמה עולה המוצר לפני המבצע, וכמה אנחנו משלמים עליו אחרי המבצע. כמו כן, אנחנו צריכים לדעת היכן אנחנו יכולים למצוא מבצעים טובים ומתי.

לפני שניכנס לשאלות הנ"ל, צריך להסביר בקצרה מזה אומר מאווררים במבצע. אנשים רבים נוטים לחשוב שמדובר על מאווררים במחירים הרבה יותר נמוכים כי הם פחות טובים. זה לא נכון, הרבה פעמים אנחנו נמצא מאווררים ברמה מאוד גבוהה אשר נמכרים במבצע מסוים. זה יכול להיות מבצע של רכישת מוצר נוסף בהנחה, רכישת שניים במחיר אחד ועוד.

הסיבה שמאווררים נמצאים במבצע היא לא פעם נובעת מהעובדה, שיש קולקציות שלמות אשר היצרן מבקש להיפטר מהם. מאחר ויצאו קולקציות חדשות הוא מתקשה למכור אותן, אז הוא מציע קולקציות במחירי מבצע, כך במקום לזרוק אותם, הוא מוכר אותם במחירים הרבה יותר נמוכים והוא מצליח להרוויח משהו. לא פעם, מחיר המבצע יהיה עדיין גבוה ממחיר העלות.

כיצד מוצאים מבצעים ומתי?
יש לנו מגוון אפשרויות למצוא מאווררים במבצע, האופציה העיקרית לשם כך כיום היא באמצעות אתרי אינטרנט שונים. אתרים שמציגים מבצעים של חנויות וכדומה, וכן אתרים של חנויות ספציפיות אשר מציעות מאווררים במחירי מבצע.

אנחנו יכולים להיעזר כמובן בפרסומים שונים, רשתות חברתיות ועוד שורה ארוכה של מקומות בהם ניתן לקרוא ולמצוא מידע על מבצעים שונים, כולל אודות מכירת מאווררים.

החוכמה היא לא רק למצוא מבצע טוב, אלא גם לעשות חישוב כולל של העלויות על מנת שנוכל ליהנות ממחיר שלם שהוא הרבה יותר נמוך ממה שאנחנו אמורים לשלם.

מתי אנחנו יכולים למצוא מבצעים? מן הסתם, זה יהיה יותר בתקופות בהן אין מכירות. במקרה של מאווררים, סביר להניח שזה יהיה יותר בחורף. עם זאת צריך לקחת בחשבון, בישראל זה שונה, מאחר ומרבית ימות השנה יש כאן קיץ, אז יהיה הרבה יותר קשה למצוא תקופות ספציפיות בהן יש מבצעים.

מצד שני, סביר להניח שחנויות מסוימות ירצו להיפטר מהמלאי שלהם לקראת סוף שנה או בחגים, ועל כן, הם יציעו מאווררים כמו מוצרים אחרים במחירי מבצע. כעת השאלה, האם המוצרים מספיק טובים ואיכותיים עבורנו ומתאימים לצרכים שלנו.