מותג מוצרי החשמל הביתיים Gorenje, משיק את הדור הבא של המקררים, מקרר בעל טכנולוגיית Ion מתקדמתgor61113 טכנולוגית ion הינה טכנולוגיית קירור חדשנית וירוקה, עם אקלים אידיאלי למזון אשר מאריך את חיי המדף של המזון ב- 20 אחוז.

מקרר Gorenje בטכנולוגיתion ידידותי למשתמש וחסכוני בחשמל. טכנולוגיית Ion מבטלת עד 95 אחוז מהחיידקים והמיקרואורגניזם בתוך המקרר ובכך שומרת על טריות המזון. המקרר מעוצב עם מדפים נשלפים בקלות, עשויים מזכוכית חזקה המאפשרת אחסון של עד 22 ק"ג של מזון ומגירת אחסון גדולה במיוחד בתא ההקפאה. בנוסף, המקרר מצויד בתיבה תכליתית עם מכסה סיליקון מעוצב, אשר מאפשרת לשמור על מזונות עם ריחות חזקים כגון גבינות קשות או נקניקים מבלי שהריח החזק שלהם יתפשט ברחבי המקרר. את המקרר ניתן להפוך למקרר side by side בתוספת קיט חיבור.

מומחי גורניה חשבו על כל פרט ופרט על מנת ליצור מיקרו אקלים אידיאלי לשמירה על טריות המזון. בנוסף, למקרר מערכת אוורור אשר תורמת לזרימה מתמדת של אוויר קריר הודות למאוורר המתקדם. הדור החדש של מקרר GORENJE מציע שילובים של שיעורי אנרגיה גבוהים ופרמטרים נוספים אשר תורמים לחיסכון באנרגיה ובכסף. כל המקררים החדשניים השייכים ל ION Generation בעלי דירוג אנרגטי גבוה מ A+ל+++ A. המקררים נשלטים על ידי מדחס אשר מתאים את פעילות המקרר לטמפרטורה בחדר ויכול לחסוך למעלה מ-50% בצריכת האנרגיה, דבר המשמעותי במכשיר חשמלי כגון מקרר שעובד עשרים וארבע שעות.

בנוסף, המקררים גם מצוידים בטכנולוגיית חיישן מתקדמת עם תפקוד זיכרון, אשר תורם ליצירת הסביבה האידיאלית בתוך המקרר. זוהי תכנית מיוחדת, שמתעדת את תדירות פתיחת דלת בתוך שבוע אחד. טכנולוגיה זו, כל הזמן משננת את הנתונים. כאשר המקרר "יודע" שדלתות תיפתחנה בתדירות גבוהה יותר, באופן אוטומטי הוא מגדיל את הקירור. לכן, הטמפרטורה נשארת יציבה בתוך המקרר, דבר המאפשר שמירת המזון לטווח ארוך יותר וחסכון באנרגיה על ידי התאמה אישית למשק הבית בו המקרר נמצא.

קבוצת ח.י. משווקת גורניה בארץ, הינה אחת הקבוצות המובילות בארץ ליבוא ושיווק מוצרי חשמל, אלקטרוניקה ותקשורת. הקבוצה מאגדת בתוכה מס' חברות הפועלות בתחומים שונים: שיווק מוצרי אלקטרוניקה וחשמל, שיווק רכיבים לתעשייה, שיווק מוצרי תקשורת וכן חברת שירות ולוגיסטיקה. בין המותגים המיוצגים ע"י הקבוצה: LG, Ariston, Bellers, Gorenje, Hisense,QUE, Motorola SanDisk ,Seagate ועוד.

נפח המקרר בגרסת side by side הוא 670 ליטר נטו, גדלים: רוחב- 1.2 מטר גובה- 1.85 מטר
מחיר לצרכן: 15,000 שקל
מקרר side by side 28,000 שקל

להשיג באולם תצוגה GORENJE, מדינת היהודים 60, הרצליה פיתוח, טלפון: 7670100-09