מסקר שערכה אלקטרה מוצרי צריכה לקראת קיץ 2012 באמצעות מכון "שילוב" עולה כי ל-89 אחוז מהישראלים יש מזגן והם משתמשים בו בממוצע כ–6 שעות ביום קיץ. ל– 90 אחוז מהאוכלוסייה יש מזגן בחדר השינה, ל-68 אחוז יש מזגן בחדר השינה ול-57 אחוז elecrtra9612מזגן בחדר ילדים
ל-42 אחוז מהאוכלוסייה יש מזגן אחד, ל– 43 אחוז יש שניים עד שלושה מזגנים בבית, ל – 11 אחוז מהאוכלוסייה יש ארבעה עד חמישה מזגנים בבית ול– 4 אחוז יש מעל שישה מזגנים בבית. 78 אחוז מקררים את הבית באמצעות מזגן בקיץ. סוג המזגן שיש בבית: ל- 59 אחוז מהאוכלוסייה יש מזגן עילי ל– 24 אחוז מהאוכלוסייה יש מזגן מיני מרכזי ל– 12 אחוז מהאוכלוסייה יש מזגן רצפתי, ל– 4 אחוז יש מזגן חלון ול– 1 אחוז יש מזגן נייד.בין החידושים של אלקטרה בתחום המזגנים לעונת הקיץ 2012:

המזגן הבריאותי
אלקטרה משיקה לראשונה בישראל מזגן מיני מרכזי בריאותי, הכולל רכיב Sterionizer אינטגראלי, המנטרל באופן אקטיבי וירוסים, חיידקים וגורמים מזהמים שונים. הרכיב הינו פטנט עולמי מוגן, פרי פיתוח חברת תעשיות בית-אל, המתמחה במערכות סינון והגנה מפני גזים לתעשייה, לצבא ולמגורים. הסטריאונייזר יורכב בכל המזגנים המיני מרכזיים של אלקטרה ומפיק כמות גבוהה של יונים חיוביים ושליליים בזמן פעולתו. יונים אלה, בשילוב מולקולות המים שבאוויר, מתרכזים סביב הגופים המזהמים ומנטרלים אותם כליל. בדיקות מעבדה שנערכו ברחבי העולם מוכיחות את יעילות הסטריאונייזר בנטרול מגוון רחב של בקטריות, פטריות, עובש, נבגים ווירוסים, דוגמת שפעת H1N1. המזגן הבריאותי יימכר בתוספת של 150 ש"ח מעל למחירו של מזגן מיני מרכזי רגיל. הסטריאונייזר בעל צריכת חשמל נמוכה במיוחד 0.36 וואט, הוא קומפקטי, קל להטמעה ופליטת האוזון שלו אפסית.

אלקטרה סופר QUIET
אלקטרה פיתחה סדרה חדשה של מזגנים מיני מרכזיים המיועדים לפרויקטים של בנייה ירוקה, הדורשים רמות נמוכות במיוחד של רעש ויעילות אנרגטית גבוהה. הסדרה כוללת מזגנים בתפוקות של 4-6 כ"ס, בעלות מעבה מושתק, המצמצם את פליטת הרעש ב-50 אחוז בהשוואה למזגנים רגילים ובעלי דירוג אנרגטי גבוה.


אלקטרה מינימקס פלוס
מערכת חדשה לבקרת טמפרטורה למזגנים מיני מרכזיים, המאפשרת שליטה על הטמפרטורה בכל חדר, ניתוק אספקת האוויר לחדרים לא מאוכלסים וחיסכון של עד 30% בצריכת החשמל בהשוואה למזגן ללא המערכת. המערכת, פרי פיתוח ישראלי, כוללת עינית, שלט רחוק ודמפר ממונע חשמלית בכל חדר ומתאימה לעד 6 חדרים. עלות המערכת החל מ-1,900 ש"ח והיא מתאימה למזגנים מיני מרכזיים רגילים ובטכנולוגיית אינוורטר.


אלקטרה ארט
סדרה חדשה של מזגנים עיליים מעוצבים לחדרי שינה, חדרי ילדים, חדרי מגורים וחדרי נוער. המזגנים בעלי פנל קדמי שטוח לחלוטין עליו מודבקת מדבקת 3M איכותית עם למינציה ו-5 שנות אחריות על ההדפסה וההדבקה. בנוסף למגוון העיצובים החדשים, השנה תכלול הסדרה גם דמויות ממותגות ידועות ופופולאריות כגון הלו קיטי, טוויטי, באגס באני ועוד ממגוון לוני טונס. תוספת עלות המדבקה היא 179 ש"ח לצרכן. המזגנים מגיעים במגוון תפוקות של 1 - 2.5 כ"ס בטכנולוגיה רגילה או אינוורטר והם קומפקטיים ומעוצבים.

צילום: סטודיו טרזי