הקיץ כבר פה ובשעות הערב אפשר להימלט מהקיפאון של המזגן לגינה או למרפסת. ריכזנו עבורכם את כל מה שחשוב לדעת ואת כל הטיפים לעיצוב הגינהout23512 את הטיפים נותנת איבון יהב, מבעלי גלריית OUTstanding במושב גן הדרום

מדידות או לא להיות - הפעולה הראשונה המתבקשת בטרם תכתתו רגליכם לחנות, היא מדידת השטח (במ"ר) בו ימוקם ריהוט הגן. על מנת למנוע את התסריט בו תופתעו לגלות כי הריהוט המדהים שרכשתם בעשרות אלפי שקלים, למעשה חוסם את היציאה מהמרפסת לגינה, או לא מתאים לגינה מבחינת הפרופורציות. לאלו מאיתנו הרוכשים ריהוט חוץ למרפסת השמש, הדיוק במידות חשוב פי כמה, כיוון שחסימת המרפסת בריהוט עמוס מדי תהרוס את כל היופי והכיף שבדירה המכילה מרפסת שמש.


אחסון - נכון, הגיע הקיץ והפנטזיות העומדות לנגד עיניכם בטרם הרכישה הן אירוח החבר'ה בגינה המטופחת, אך כדאי לקחת בחשבון גם את (חוסר) השימוש בריהוט הגן בעונות המעבר ובחורף. לכן, רצוי לבדוק אם כלי האחסון שלכם מתאימים לאחסון ריהוט גן, ואם לא – בהגיעכם לחנות, הוסיפו לעגלת הקניות פריטי אחסון עמידים או כיסויי מגן ייעודי לפריטי הריהוט.


היכן לרכוש ונושא השרות - לרוב, כשאנו מחליטים לעצב את הגינה מדובר בהוצאה לא קטנה, ולכן, במקרה והחלטתם לרכוש ריהוט יקר יחסית, כדאי מאוד לבצע את הרכישה במקום מוכר ואמין, כדי שאם תצוץ בעיה כלשהי - תוכלו לחזור ולקבל שרות טוב ללא תשלום נוסף. כמו כן, מומלץ לבחור בנותני שרות המציעים אחריות של שנה ומעלה.


משדרגים, חוסכים ונהנים - לאנשים היצירתיים מבינינו, או אלו שאוהבים פרויקטים מיוחדים, אני ממליצה לחסוך בהוצאות ולא להוציא עשרות אלפי שקלים על ריהוט גינה, אלא (במידה וניתן)- לחדש את ריהוט הגן הישן בכוחות עצמכם. כיצד עושים זאת? ניתן ללכת לחנות בדים ולבחור את ריפוד הריהוט על-פי טעמכם האישי. חשוב לזכור לבקש מהמוכר שיראה לכם בדים המותאמים למזג האוויר הישראלי, על מנת שלא ידהו בשמש. מעבר לפן הוויזואלי, התחושה שעולה מהשהות והשימוש בפריטים שאתם תרמתם בייצורם, הינה מספקת מאוד.


כיצד בוחרים? פרקטיות בעיצוב- במידה והמרפסת/הגינה שלכם מרובעת, מומלץ לבחור מערכת ישיבה או שולחן עגול, בעוד שלמרפסת/גינה בצורה עגולה כדאי להתאים שולחן מלבני או אובאלי.
ירוק, ירוק, ירוק- ככל שעולה המודעות שלנו לשימוש בפריטים "ירוקים" וידידותיים לסביבה, כך מתפתחת הטכנולוגיה המייצרת חומרים כאלו. ולכן, כיוון שהחומר ממנו עשויים רהיטי הגן המועדף על הישראלים (וגם על האירופאיים) הוא ראטן, כדאי לבחור מערכות ישיבה וריהוט העשויים ראטן המכיל סיבי VIRO 100% HDPE (פוליאתילן בעל צפיפות גבוהה), מה שאומר שהם אינם מכילים רעלים, ידידותיים לסביבה ואף ניתנים למחזור.

מה עדיף: לקנות את כל הריהוט או בכל פעם חלק אחר ?- למרות ה"בום" הכלכלי, מומלץ מאוד לרכוש בפעם אחת את כל מערכת הישיבה, ולא בחלקים. מרבית הקולקציות מציגות פריטים שונים תכופות, וייתכן וכעבור זמן מה מעת רכישת הכיסאות, לא תמצאו את מיטת השיזוף התואמת. יתרה מכך, סיבה נוספת לרכישת מערכת הריהוט כולה בבת אחת נובעת מדהיית הריהוט בשמש, מה שמשנה לו את המראה.

טיפים לשימוש ולשימור ריהוט הגן
חומרים - חומרי הגלם בעיצוב ריהוט הגינה הם רבים ומגוונים, החל מהפלסטיק המוכר, דרך העץ וכלה בראטן. יש לבחור את הריהוט העמיד ביותר בפני האקלים הישראלי, גם בפני השמש וגם בפני הגשם. חומר הגלם המוביל בתחום ריהוט הגן הוא הראטן מסוג e-fiber, המכיל בתוכו תוספת של UV ומעניק למוצר עמידות מדהייה בשמש הישראלית. רהיטי הראטן מגיעים ברמת גימור גבוהה ובעיצוב המקנה עושר ויזואלי לחלל, המתקבל משילוב חומרי גלם נוספים כגון עץ, ברזל, בד וכו'. תכונות הראטן הופכות אותו לחומר פופולארי, משום שהוא חומר קל הניתן להזיזו ממקום למקום, יש לנקות אותו עם מים בלבד ללא חומרי ניקוי, הוא עמיד לשינויי מזג האוויר, גמיש, מה שמאפשר עיבוד למגוון צורות כגון קשתות, זוויות וכו'.

שימור ותחזוקה - השמשייה שהצבתם בסמוך למערכת הישיבה איננה תחליף להגנה על הריהוט מפני פגעי השמש והלחות, לכן מומלץ לרכוש כיסויים העשויים אריג אטום לרהיטים, הניתנים לכיסוי והסרה מהירים בכל פעם שנפשכם חפצה בישיבה בחוץ.

מיקום - אחד הפרמטרים החשובים בשימור הריהוט ובמניעת השחיקה, הוא מיקומם באזור שלא יחשוף אותם לקרינת שמש ישירה ורצופה. כפי שאנו לא נהנים משהייה ממושכת תחת השמש הקופחת, גם ריהוט הגן שלנו יסבול ממנה. לכן, במידה והחלטתם שלא לרכוש שמשייה או צילייה, רצוי לבחון לאיזה צד הגינה פונה, האם יש פרגולה או עץ המצל בסביבה, ורק אז למקם את הפריטים.

צילום: יחסי ציבור