המונח מערכות ספא, או בשמו הגנרי ג'קוזי, מגיע במקור מהמילה מרחצאות או רפואה אלטרנטיבית

לרוב מערכות ספא משמשות מספר גדול יחסית של משתמשים ולכן עד היום הן התאימו בעיקר במכוני ספא, חדרי כושר, אחוזות נופש ומרחצאות חמים ברחבי העולם.

חברת "ספרטה ספא", הנמכרת בלעדית ברשת אלוני, מציעה לקראת קיץ 2011 מגוון מערכות ספא יוקרתיות הניתנות לשימוש פרטי בגינה או על גג הבית ומעניקות חווית רגיעה מושלמת.להלן טיפים להתקנת מערכת ג'קוזי "ספא" בגינה הביתית:

במידה והמערכת תותקן שקועה - שבה רק הדופן של הג'קוזי בולטת מעל פני השטח יש לקחת בחשבון מרווח של כ-60 ס"מ בהיקף למטרת שירות . כמו כן יש לחשב את גובה המערכת וע"פ המידה הזו לבנות את העומק של הבור.

חשוב שבבור שיצרנו יהיה ניקוז לעודפי מי גשמים או נזילות במידה ויהיו על מנת שהבור לא יוצף במים ויגרום נזק למערכת המחשב והמנועים .

מומלץ להתקין את המערכת חצי שקועה, כלומר 50 ס"מ מגובה הג'קוזי יהיו מתחת לקו הריצוף והיתר מעל. הסיבה לכך היא נוחות ובטיחות בכניסה לג'קוזי מבלי שנצטרך להתיישב על הרצפה כמו במקרה של מערכת שכולה שקועה באדמה .

מיקום הג'קוזי בגינה: לרוב מקצים שטח פינתי על מנת שלא ליצור שטחים "מתים" בגינה ובנוסף מאוד מומלץ להרכיב מעל הג'קוזי פרגולה או גזיבו. הפרגולה תמנע מגע ישיר של שמש וגשם למרות שרוב מערכות הג'קוזי מוגנות מקרני השמש עדיין לאחר חשיפה ממושכת פגעי השמש ומזג האוויר יראו על המוצר.

צילום: יחסי ציבור