התחייבות למחיר קבוע לכל השנה והורדת מחירים בשיעור ממוצע של 3 אחוז ו-17 אחוז הוזלה במצטבר מאז פתיחתה בישראל ikea27914a
 
רשת איקאה ישראל משיקה את הקטלוג לשנת 2015, ה-15 במספר, תחת הנושא המרכזי: Bed & Bath. הקטלוג החדש מציע מגוון פתרונות והמלצות בעיצוב, ארגון וסידור חללי הבית, בדגש על חדרי השינה והאמבט, האזורים בהם מתחילים ומסיימים את היום כשאופי ההתארגנות בהם שונה וייחודי לכל אדם.

תכני הקטלוג מתבססים על השוואה שערכה לאחרונה הרשת העולמית בקרב 27 מדינות ובנוסף על 50 שנות ניסיון ומחקרים הסובבים סביב סיטואציות החיים השונות. אחת התובנות המרכזיות שעולות מההשוואה היא שאנשים המנהלים אורח חיים עירוני קדחתני, מסבים את חדרי השינה והאמבט למקומות בהם נרגעים ומטעינים מצברים ובהתאם מסייעים להמרצת הגוף והנפש. עוד עלה, כי סידור וארגון אופטימאליים של החדרים, כך שלכל פריט יש מקום ושההתנהלות בהם יעילה ומהירה, משפיעים על מצב הרוח במשך היום. על בסיס תובנות אלו ואחרות איקאה שמה דגש על מגוון מוצרים פונקציונאליים לשימוש בחדרי השינה והאמבט אשר מסייעים בהתנהלות היום יומית וכן יוצרים אוירה נעימה ורגועה.ikea27914b

קטלוג 2015 – כ- 237 אלף עותקים נוספים
שוקי קובלנץ, מנכ"ל איקאה ישראל: "הפצת הקטלוג הינה אירוע יוצא דופן המתרחש בימים אלו ב- 44 מדינות בעולם בו-זמנית. חלוקת הקטלוג הינה אחד מאבני היסוד של חברת איקאה ומשמש מיליוני בתי אב ברחבי העולם כמגזין עיצוב והשראה. אנו מחלקים השנה מס' שיא של קטלוגים כ- 1.69 מיליון, לרבות הרחבת החלוקה באזור הצפון וזאת לאור פעילותה של חנות קרית אתא שנפתחה במרץ האחרון.
כמידי שנה, גם בשנה הנוכחית, רשת איקאה מביאה עימה בשורה צרכנית עבור הלקוח הישראלי; הוזלת מחירי קטלוג 2015, בשיעור ממוצע של 3 אחוז. יתרה מכך, כמדיניות בה מתמידה איקאה מאז כניסתה לישראל לפני 13 שנה, מגמת ירידת המחיר נשמרה עד כה ועומדת על שיעור ממוצע של 17%. בנוסף, אנו צופים כי פתיחת הסניף בקריית אתא לפני כחצי שנה ושזוכה עד כה להצלחה מרובה, אף יוביל להפחתת מחיר נוספת בהמשך הזמן".

 
מתוך השוואה העולמית שאיקאה ערכה: ישראל לעומת העולם – דומה ושונה
השוואה מקיפה שערכה איקאה העולמית בקרב 27 מדינות והתמקד באזורי חדרי השינה והאמבט מעלה כי כיום אנשים רבים נוטים לתעדף את החללים הציבוריים בבית כגון: סלון, מטבח וכיו"ב מאחר והם מהווים את כרטיס הביקור של הבית ולרוב "זונחים" את החללים האישיים שתורמים להמרצת הגוף והנפש.

ממצאי המחקר העלו לדוגמא כי בעוד בצרפת חדר השינה מעוצב לרוב בסגנון מסורתי כפרי (פרובנס), בקנדה משתמשים בריהוט בצבע כהה בחדר השינה. אם במלזיה חדר השינה משמש את בני הבית להתרגעות, בסין חדר השינה משמש לפעילויות רבות כמו: משחק, עבודה ובילוי עם חברים. עוד עלה כי ברוסיה חולקים את חדר השינה ובדרך כלל ישנה ספת מיטה בסלון שבהם ישנים ההורים, הסבים והסבתות, לעומתם בספרד חדר השינה נתפש כאישי ורומנטי מאוד ובאיסלנד הוא משמש אזור חברתי שכלל תושבי הבית שוהים בו.ikea27914c

בישראל אוהבים מזרני קפיץ מאווררים בדרגת קשיחות קשה זאת לעומת שווייץ ובלגיה מעדיפים מזרן לטקס. בשונה מיפן, בישראל כ-70 אחוז ישנים עם שמיכה משותפת וההעדפה הינה למצעים מכותנה עקב האקלים החם. ובנוסף, חללי חדר השינה והאמבט בישראל קטנים יחסית ונבנים בגדלים של 8 מ"ר חדר שינה, 2.5 מ"ר לאמבט.

ומה דומה? בארץ ובעולם מנסים להימנע מקדיחת חורים בחדר האמבט לכן קיים ביקוש לאביזרים אשר אינם מצרכים קידוח. בישראל, כמו בעולם, נדרשים פתרונות אחסון ייעודיים לאחסון אוספים בארון כגון: תכשיטים, חגורות, נעלים ואביזרים שונים.

לדברי קובלנץ, "אחת התובנות המרכזיות שעלתה מן ההשוואה היא שלאנשים בכל המדינות ישנם צרכים דומים בחדרי השינה והאמבט אך הדרך בה הם בוחרים ליישם זאת, שונה. הרעיון העיסקי האיקאי נותן מענה לצרכים דומים של אנשים רבים ככל האפשר באמצעות מגוון רחב של פתרונות עיצוב והתאמה לסגנונות רבים.

מה עוד התחדש השנה?
במהלך שנת הקטלוג הקרובה איקאה צפויה להתחדש בארבעה סבבים של מוצרים חדשים למגוון אשר יכללו בין היתר 10 קולקציות מעוצבות ובמהדורה מוגבלת, במטרה לענות על צרכים עיצוביים ייחודים ולעורר השראה בעיצוב וריהוט הבית תוך כדי התאמה לעונות השנה ולנושאים שונים. כל קולקציה תושק לתקופת זמן מוגבלת ותכיל מגוון מוצרי ריהוט ואביזרים המאופיינים בעיצוב מוקפד הניכר בפרטים הקטנים.

שם המוצר

עמוד בקטלוג

GUNNERN שולחן צד, 195 שקלים 

עמ' 198

BUSUNGE מיטה מתארכת, 995 שקלים 

עמ' 204

BENRANGEL סט ציפה וציפית לילד, 125 שקלים

עמ' 205

IKEA PS 2014 שולחן צד עם תאורה395  שקלים 

עמ' 265

IKEA PS 2014 שולחן עם אחסון. 395 שקלים/יח'

עמ' 266

אתר איקאה- www.ikea.co.il