הוא קיצי, משרה אווירה נינוחה אך בו בזמן מעורר את מצב הרוח ו"זורק" אופטימיות לאווירה, יש המייחסים אותי לילדות קטנות ואין ספק כי הוא הצבע המתקתק ביותר; הצבע הורוד, שמחד משדר רכות ונועםharash21512 ומאידך מוסיף אנרגיה לחלל מככב בעונת קיץ 2012 בעיצוב חלל הבית.

הצצה אל המתרחש בזירת העיצוב הבינלאומית מגלה כי הצבע הורוד הוא אחד מהגוונים הבולטים בסקאלת הצבעים שיככבו הקיץ בחלל הבית. הצבע שלעיתים נתפס כילדותי, או בדיוק ההיפך- כדרמטי ומוחצן, הופך משנה לשנה לפופולארי יותר ויותר בעיצוב חלל הבית ונראה כי החשש בשילובו כבר כמעט ונעלם.

אדריכלית הפנים איריס שמיר, מצביעה על מספר דרכים בשילובו של הורוד על גווניו השונים בחלל הבית בהתאם לאווירה המתבקשת: "בדומה כמעט לכל צבע אחר, בסקאלת הצבעים הורודים קיימים לא מעט גוונים, ורוד בזוקה, מעושן, עתיק, בייבי ועוד. לכן, ראשית בחרו בגוון שאליו אתם הכי מתחברים וצאו מתוך נקודת הנחה שבאמצעות מינון נכון ונגיעות, ניתן לשלבו לא רק בחדר הילדים, אלא גם בחלל הסלון ובפינת האוכל. כך למשל, ניתן לבחור בקיר מרכזי אחד ואותו להבליט, כך שיהפוך למוקד עניין בחלל וייצור אווירה נעימה. קיר זה יוכל להשתלב במיוחד עם קירות לבנים ורצפה בגוון אפרפר ובתנאי שיתר הפריטים בחלל, בעיקר פרטי הריהוט יהיו בלבן או מזכוכית. נגיעות של ורוד ניתן להכניס גם דרך פריטים משלימים, בייחוד באמצעות פריטי הריהוט והטקסטיל שישתלבו נפלא בייחוד עם לבן או שמנת".

על כוחו של הורוד בעיצוב חדר הילדים ועל הפופולאריות הרבה בהופעתו בחדרי הבנות, מסבירה מילי עשור, מנכ"ל ומבעלי רשת "האוס אין", המתמחה בעיצוב חדרי ילדים ונוער מעץ מלא: "הצבע הורוד הוא קליל, משדר שמחה ונועם ובו בזמן גם מעורר, בעל השפעה חיובית מבחינה פיזיולוגית ונפשית כאחד על הסובבים אותו ומפה ככל הנראה נובע קסמו וכוחו בחדר הילדים. על מנת להשתמש בצבע בתבונה מבחינה אסתטית ופונקציונאלית כאחד, כדאי לשים לב למספר דברים: בחירה בריהוט לחדר ילדים שכולו צבוע בורוד עלול לעורר מדי ולפגוע בריכוז, ולכן כדאי לבחור בפריט אחד או שניים שיהיו צבועים בצבע, בעוד היתר צבועים בצבעים ניטרליים וקלאסיים כמו שמנת או בז'. בנוסף, חדר ילדים שכולו צבוע בורוד בייבי עשוי לשדר ילדותיות יתרה שתשפיע על הרלוונטיות שלו לאורך זמן, ולכן כדאי לבחור בנגיעות של ורוד על ידי אקססוריז שונים כמו, ידיות, כריות וטקסטיל".

שרית קריית-גולדשטיין מבעלי "גולדשטיין גלרי טפט" מוסיפה: "מומלץ להשתמש בטפט ורוד בגוון מעודן שיתרום לריכוז, ועם זאת כדאי להימנע מלבחור בגוון תינוקי מדי, הרי חשוב שהילד ירגיש נינוח בחדרו ויתחבר לעיצובו. לכן, ניתן לבחור בקיר אחד ואותו לחפות בטפט על טהרת הורוד, או לחילופין- לחפות את כל החלל בטפטים שזוכים לנגיעות ורודות. הדפסים ודוגמאות מעודנות בורוד על גבי רקע בהיר, לא רק יוסיפו אופטימיות לחלל החדר אלא גם ישפיעו על תחושת המרחב בו וישרו אשליה של חלל מרווח וגדול יותר".

לא רק בחלל הילדים או בסלון מופיע הצבע הורוד, אלא גם בחלל האמבט ואפילו במטבח. "מעצם היותו של חדר האמבט, חלל המשמש כמקום מפלט שבו לוקחים פסק זמן משגרת היום הלחוצה, מעצבי מותגים רבים המודעים להשפעותיו של הצבע הורוד ביצירת האווירה, בוחרים לעצב קולקציות אריחי בשלל עיצובים, כאשר המשותף להם הוא הורוד הבהיר", מסביר גד אויזרט, סמנכ"ל רשת חרש.

מעבר לחיפויי הקירות והריצוף, במטבח מופיע הורוד בעיקר כ"זריקת" צבע המשדרגת באורח פלא את החלל ה'אפור' בדרך-כלל. כך למשל, בקולקציה החדשה שמציג מותג מערכות הבישול La-Cucina הצבע הורוד נוכח בדמות תנורי פרי-סטנדינג מעוצבים, קולטי אדים ואף מכונות קפה, שמוסיפים מימד צבעוני למטבח והופכים למוקד עניין בחלל.

בתמונה: אריחים ורודים ברשת חרש צילום: יחסי ציבור