מגמות עזות-צבע במיוחד שוטפות את חנויות בתי האופנה הגדולים . Color blocks אחד הטרנדים הבולטים שנראו השנה, מדבר על חלוקה מאוד ברורה של חלק עליון בגוון עז אחד, וחלק תחתון בגוון עז אחר, והשילובים הםnirlat131211 עוצמתיים. למעשה, אין כאן יכולת להגזים, ככל שהגוונים עזים יותר ורחוקים זה מזה, כך טוב יותר

 

קרן נוימן, מצבת חברת נירלט מסבירה שאת מה שמציגים בעולם האופנה, מעצבי הפנים מתרגמים במינונים רגועים יותר לתוך הבית, ומגלים מחדש את אותם מקומות בבית שניתן לחדש, לשנות ולהכניס קצת צבעוניות מעוררת. איך כל זה מתחבר לעיצוב חדרי ילדים ?

 

היות וילדים גם הם כבר מזמן לא רק ילדים, הם אנשים מורכבים יותר ובעלי דעה, הם משתעממים בקלות, ואוהבים להיות במרכז הבמה. עלינו ,המבוגרים, לעצור ולעשות הערכה מחדש לגבי השאלה, מה נכון לחדרי ילדים, אולי אנו בסיומו של עידן הפסטלים?!

 

גוונים פסטלים אכן משדרים רוך ותמימות ומתאימים לתינוקות, אבל לילדים, צריך להגביר את הווליום, ולהעניק להם סביבת מחייה שתעשיר את היצירתיות ותפתח את הדמיון. עלינו כהורים, להיות רגישים יותר למגמות עיצוביות שנולדו מתוך צרכים חברתיים, ומסרים שצפים מקטנים ומגדולים.

 

שבלונות מתאימות לקירות ופחות למחשבות, לכן כדאי לעצור ולהבין מיהו הילד של היום, מה נכון לו וכיצד להתאים לו חלל שישמח אותו.. וכמובן את הוריו.

 

חדר ילדים, לרב הינו גם חדר משחקים, וככזה עליו להיות שמח, אווירתי, מושך ומלא חיים. הגישה החדשה לחדר ילדים אומרת שזוהי הטריטוריה שלהם, ועליה להיות מכובדת כמו אזורי המבוגרים. כיצד הייתם מעצבים סלון לילדים? חדר ילדים מזמן כבר לא מסתכם בפתרונות אחסון לצעצועים. זה מקום להתרווח וליהנות בו אחרי יום מפרך בגן.. מה יש גם הם צריכים לנוח. דווקא כאן שימוש בצבעוניות יכול להיות המפתח לעיצוב חדש של חדר ילדים .

 

Color blocks בעיצוב חדרי ילדים - הלכה למעשה:

נבחר 2-3 גוונים עזים color blocks שירכיבו את הצבעוניות, בשילוב עם גוון רקע כללי וכמובן חומריות נכונה. את החלל נגדיר לשלושה אזורים, ממש ניצור בית בתוך הבית. אזור של רביצה, אזור של משחקים ואזור המשמש כחדר שינה. את הבלוקים של הצבע נחלק לקיר מסוים, לרהיט ולפריטי סטיילינג משלימים.

האזור הראשון יאופיין בקיר בעל גוון עז ושמח, למשל כתום או תכלת קאריבי , למרגלותיו פופים בגוונים עזים של סגול כהה ,צהוב זוהר או ירוק תפוח. אפשר להשלים את האזור בשבלונה על הקיר או מדבקת

קיר שמייצגת את האזור כפינת קריאה, שיחה, או מלחמת כריות.

עבור שאר הקירות נתאים גוון כללי משלים שיהיה רגוע, לבן עם נגיעה של גוון חם כלשהו , וכעת בפינת המשחקים נשלב אלמנט ריהוט שיש לו גם תעוזה וגם פונקציונאליות, כמו ערימת קוביות, שתורגמה לחללי אחסון מוצמדים לקיר, וכל קוביה בגווון מתוך הסקאלה הצבעונית שבחרנו עם שבלונה של מספרי 123 או ABC וכו'.

באזור השינה יש לשמור על ניקיון עיצובי, הגוון הכללי שבחרנו לקירות, מיטת עץ בגוון טבעי או לחילופין גוון אחד מתוך נקודות הצבע ה עזות בחדר. גם כאן שבלונה או מדבקה על הקיר עם מוטיב של ירח ושני כוכבים יעבירו את המסר שכל כולו לילה טוב. תאורה מרכזית יכולה להיות אהיל בגוון עז ומנוגד לקיר הצבעוני, ולא לשכוח תאורה קטנה ליד המיטה.

 

צילום: אסף לב