"תערוכת ריהוטים" שתיפתח בחול המועד סוכות 2011, חוגגת השנה 33 שנים לקיומה.  תערוכה זו בהפקתה של "תים תערוכות", חברת בת של איגוד תעשיות הריהוט בהתאחדות התעשיינים בישראל, נחשבת לתערוכה dax131011הוותיקה (נוסדה בשנת 1968), הגדולה והחשובה מסוגה בישראל

 

גם השנה, תתקיים התערוכה במרכז הירידים בתל אביב. תחת קורת גג אחת יוצגו קולקציות של חברות ומעצבים בולטים בתחומי העיצוב, התכנון, הריהוט והמוצרים המשלימים לבית, מהארץ ומחו"ל.

הטרנדים העיצוביים, הבולטים והמובילים שיוצגו בתערוכת 'ריהוטים 2012':

 • 'ירוק' – הטרנד האקולוגי, זה הנותן כבוד לסביבה, תופס מקום של כבוד גם בעיצוב הרהיטים. הוא בא לידי ביטוי בשימוש בחומרים ממוחזרים בהם עצים, בדים וגם חומרים ששימשו לעיצוב רהיטים ומבני מגורים או אחרים.
 • הטרנד ה'נקי'- דירות המגורים ומרחב המחיה העירוני של האדם מצטמצמים. בהתאם לכך מעוצבים רהיטים קטנים יותר בקווים נקיים, מינימליסטים ועכשוויים.
 • מולטי פונקציונאלי
 • – כיוון שמרחב המחיה מצטמצם  מקומו של כל פריט ריהוט הופך קרדינלי. הפריט הופך לרב שימושי, כמעט בכל רהיט קיימים מקומות אחסון: מיטות, שולחנות, ספות כורסאות ועוד, בספות משולבים מגשים 

 

 • לאירוח והסעדה, ספות הופכות מיטות, ספות מאגדות בתוכן כורסא אינדיבידואלית ועוד.
 • טכנולוגי- הטכנולוגיה המודרנית מחברת את האדם הקטן ממקום מושבו בחלל חדר המגורים, המטבח או מכל חלל אחר באמצעות עזרים- שהם חלק אינטגרלי מהרהיט. המחשב הנייד, מסך הטלוויזיה, מערכת שמע- הכל בלחיצת כפתור קטן, שהוא חלק מהרהיט.
 • וינטאג' – הרטרו חוזר והוינטאג' מככב. אפשר להגדיר זאת כחלק מהדאגה לאיכות הסביבה וכחלק מטרנד המחזור בהם מושגים של רומנטיקה ונוסטלגיה מובילים.
 • מרחב השינה של האדם – קודש הקודשים- בחיים הכאוטיים של המאה 21, השינה היא מצרך יקר ולכן יש לייצר את כל התנאים האופטימליים לעיצוב חלל מגורים מזמין שליו ומושקע. גם המיטה זוכה לעיצוב לפי טרנדים אופנתיים. העור בצבעים שונים ובטקסטורות מיוחדות מככב בעיצובה וגם הדפסי בעלי חיים מככבים על הריפודים השונים.

 

 • עור: העור זוכה לעדנה מחודשת ולמראה חדש. כל סוגי העור, כאלה הנראים מעובדים,  מכובסים, בטקסטורות מיוחדות, חלקות או/ו בצבעים נועזים ומגוונים. החל מלבן  סטנדרטי דרך אדום עז, ורוד, אפור כחול, צהוב ועד הזהב החצוף.

 

 • COLOR ZONING אזורי הזמן העכשוויים בתחום הם אזורי הצבע. עולם של פנטזיה, אגדה והמון אנרגיה מתפרץ לו מבעד לערב רב של צבעים, כמו צבעי פסטיס, ירוק-ליים, אדום סוכריה, ירוק תפוח, קקאו, צהוב, ורוד, נגיעות של טורקיז – כל אחד בפני עצמו ולעיתים כולם יחד במערכת אחת.

 

 • לבן: הצבע הלבן- מסתמן כטרנד בפני עצמו ומקבל מקום של מעבר לצבע הלבן הפשוט, הוא נצפה ככהה יותר משולב בטקסטורות מעניינות. הלבן המוכר מקבל נפח וחיים. הלבן מככב במנעד גוונים, מהלבן המלוכלך, דרך הבז', הקרם ועד הלבן הבוהק והצח.

 

 • התחרה: היא להיט בעולם האופנה השנה והיא  מטביעה את חותמה גם על תחום הריהוט בסגנון משרביה מהעולם האוריינטלי בספות, כורסאות וכיסאות.

  

פרטים נוספים:

"תערוכת ריהוטים" שתיפתח בחול המועד סוכות 2011, חוגגת השנה 33 שנים לקיומה.  תערוכה זו בהפקתה של "תים תערוכות", חברת בת של איגוד תעשיות הריהוט בהתאחדות התעשיינים בישראל, נחשבת לתערוכה הוותיקה (נוסדה בשנת 1968), הגדולה והחשובה מסוגה בישראל.

גם השנה במרכז הירידים בתל אביב ותשתרע על פני על שטחי פנים וחוץ של מרכז הירידים. תחת קורת גג אחת יוצגו קולקציות של חברות ומעצבים בולטים בתחומי העיצוב, התכנון, הריהוט והמוצרים המשלימים לבית, מהארץ ומחו"ל.

 

בתערוכה ייקחו חלק למעלה מ-120 מציגים, בין המשתתפים בתערוכה, חברות מובילות במשק: סמגל מטבחים, דקור מטבחים,טופז, דקל מטבחים, פנדור דלתות, נייט סליפ, עמינח, רב בריח, דיבאני, ד"ר גב, אלגן מקבוצת טולמנ'ס, ריהיטי צרעה, הולנדיה ולראשונה תציג בתערוכה ענקית הריהוט השבדית - איקאה.

 

התערוכה פתוחה לקהל הרחב ותתקיים במרכז הירידים, בין התאריכים : 13-20.10.2011 חול המועד סוכות. הכניסה ללא תשלום.                                                                                              

 

שעות הפעילות:

חמישי - 13/10 מצאת החג עד חצות

שישי - 14/10 9:00-15:00

שבת - 15/10  צאת השבת עד חצות

ראשון - 16/10 10:00-23:00

שני - 17/10  10:00-23:00

שלישי - 18/10 10:00-23:00

רביעי - 19/10 9:00-15:00

חמישי - 20/10 מצאת החג עד חצות

 

בתמונה: מערכת סלון של שאטו דאקס צילום: יחסי ציבור