חשוב לתת את הדעת לסביבת העבודה בה יבלה הילד שעות רבות, הן בהכנת שיעורי בית ולימוד והן במשחקי מחשב וגלישה באינטרנט

הכסא הוא המרכיב החשוב ביותר בסביבת העבודה.  כסא טוב יאפשר ריכוז לאורך זמן רב, וחשוב מכך, ישמור על בריאות הילד לאורך זמן.

בעיות הגב הפכו בשנים האחרונות לנחלת חלק הולך וגדל של האוכלוסיה בכלל ושל צעירים בגיל ההתבגרות בפרט.  בעיות אלה נובעות משינויים בהרגלי ההתנהגות של ילדים החל מהגיל הרך. את הפעילות הספורטיבית האינטנסיבית מחליפה ישיבה ממושכת מול צג המחשב ושעות עבודה רבות ואינטנסיביות. ילדים גם כן מבלים שעות רבות בישיבה הן בלימודים ובהכנת שיעורי הבית, והן במשחקים על המחשב, בגלישה באינטרנט ועוד.

 

כתוצאה מכך, השרירים סביב חוליות הגב נחלשים מצד אחד ומשך הזמן בו מופעל עליהן לחץ עולה.  הנזק המצטבר לטווח ארוך הוא בלתי הפיך.

בזמן תיכנון  ורכישת פינת עבודה / לימוד, יש להתיחס למכלול שיקולים אשר ישמרו על בריאות היושב ויעניקו לו מרחב נוח, מתאים ונעים לעבודה.

לקראת שנת הלימודים הקרבה, יעקב יוסיפוף מנכ"ל חברת "רהיטי הכח", מסביר מהם הקריטריונים החשובים אותם יש לקחת בחשבון בבואנו לתכנן פינת לימוד ומדגיש את חשיבות הכסא.

 

בתכנון נכון לחדר הילדים חשוב לתת את הדעת ליחס בין גובה השולחן לכיסא. מידות שולחנות עבודה הינן קבועות. גובה שולחן עבודה הנו 75 ס"מ. בעזרת הכסא ניתן להתאים את יחסי הגובה על פי מידות הילד. לכן, דרוש כיסא בעל גובה מושב מתכוונן שיאפשר לילד לרדת או לעלות בהתאם לגובהו.

 

משטח השולחן יכול להיות גם ארגונומי - צורני, כלומר, בעל צורה שתאפשר לגוף התלמיד ל"היכנס פנימה" ולידיים להיות מונחות בחופשיות (בזמן שימוש במקלדת וכד'). בחדר בו גרים שני ילדים, ניתן ליצור סביבת עבודה פרטית לכל אחד מהילדים, באמצעות  מחיצה דקורטיבית.

 

בעת בחירת כסא הרעיון  הוא שהכיסא יתאים את עצמו ליושב ולא היושב יתאים עצמו לכיסא.  לדגמי "מירון" ו"דין", "סיוון G"  של "רהיטי הכח"  ניתן להוסיף מנגנון סינכרוני שמאפשר לגב הכסא ולמושב לזוז ומאפשר למשתמש מגוון מצבי ישיבה נכונה (עבודה מול מחשב, קריאה, מנוחה) וכן לאפשר דינאמיות משך זמן הישיבה. הדינאמיות מאפשרת החלפת חומרים באזור החוליות וכן הספקת חמצן סדירה לשרירים ובעיקר למוח.

 

גובה מושב הכסא - יש לכוון את גובה הכיסא באופן כזה שהרגליים יהיו מונחות על הריצפה . בזמן הישיבה הזווית בין הירך לשוק תהיה 90 מעלות. במידה והילד עדיין קטן יש להשתמש בהדום .

 

צורת שלד האדם דומה לאות  S לכן, חשוב שבאזור הגב התחתון של משענת הגב יהיה קימור התומך את השקע בחלק התחתון של עמוד השדרה. בעזרת מנגנון מיוחד בכיסאות של "רהיטי הכח", ניתן לעלות  ולהוריד את תמיכת הגב לכיוונן של קימור המשענת באזור חוליות המתנים ובכך להעניק תמיכה אופטימלית לגב תחתון.


משענות הידיים - ההחלטה אם לרכוש כסא עם משענות ידיים תלוייה בעיקר בעומק משטח העבודה (השולחן) אם המקלדת מונחת בקצה השולחן או על גבי מדף מקלדת, יש הכרח להשתמש במשענות ידיים , על מנת להניח עליהן את אמות הידיים בעת ההקלדה. במקרה כזה, על משענות הידיים להיות מתכווננות על מנת להתאים את גובהן לגובה המקלדת. על משענות הידיים להיות בגובה בו ניתן יהיה לעבוד על גבי המקלדת ברציפות ללא הזזת הידיים .

ניתן לפנות ל"רהיטי הכח" ברחוב הפלד 44, א.ת. חולון טלפון 03-5582176 ובאתר האינטרנט של החברה http://www.hakoach.com/