ניבה יחיאב, מנהלת העיצוב של טמבור מציעה מספר דרכים להכניס צבע לחדר נוער בבית: חדר הנוער הוא כמו בית בפני עצמו - יש בו אזור שינה, לימודים ואירוח של החבר'ה. בעזרת כמה רעיונות מדליקים אפשר להכניס המון צבע ואופי לחדר. והכי חשוב - אתם יכולים לעשות זאת בעצמכם

פסים זה "פאסה". מה דעתכם על משבצות? ריבועי צבע בגדלים שונים יוצרים את המראה האופנתי "הקיר של החברה" - קיר שהוא לוח מודעות אחד גדול: כל התמונות, המכתבים והפתקים במקום אחד שבלונות, בכל צורה שהיא, יוצרות קיר עם המון אוירה. פסים זה "פאסה" מה דעתכם על משבצות צבע?

 


1. את הקיר שבגב המיטה צבענו בגוון רקע אחיד sp611t [המהווה כ- 60 אחוז משטח החדר]. כעת נעזרנו בשני גוונים נוספים, במינונים שונים, וצבענו אותם על גבי ריבועי דיקט בגודל 30X30: הגוון הראשון sp618p מהווה  30 אחוז והשני sp612p מהווה 10 אחוז. את הדיקטים הצבועים הצמדנו לקיר בסידור אקראי [אנחנו ממליצים להדביק את הדיקטים בעזרת דבק פלסטי או דבק לאריחים].


2. "הקיר של החברה" - קיר שהוא לוח מודעות אחד גדול: כל התמונות, המכתבים והפתקים במקום אחד. איך עושים את זה? צובעים את הקיר שאתם רוצים להפוך ל"לוח מודעות" [ליד שולחן הכתיבה, בכניסה לחדר וכו'] בעזרת צבע מגנטי [לצבע המגנטי גוון אפור כהה]. לאחר הייבוש צובעים על גבי הצבע המגנטי כל גוון שאתם רוצים, בכל צורה... ואחרי הייבוש פשוט מצמידים לקיר בעזרת מגנטים כל מה שאתם רוצים.

 

 

3. שבלונות, בכל צורה שהיא, יוצרות קיר עם המון אוירה. רוצים דוגמאות? מה דעתכם על פרחים או כוכבים?

 

חדר כוכבים
צובעים קיר רקע בסופרקריל 2000 בגוון ur111p. לאחר הייבוש, מתחילים לצבוע את השבלונות, באופן הבא: את שבלונת הכוכבים ניתן להוריד מאתר האינטרנט של טמבור, www.tambour.co.il, ולהגדיל לגודל הרצוי. בתוך שבלונת הכוכב צובעים פנטזיה באפקט מחליף צבעים, כדי לקבל את המראה המטאלי הזוהר.

 

חדר פרחים
צובעים קיר רקע בסופרקריל 2000 בגוון sp615p. לאחר הייבוש, מתחילים לצבוע את השבלונות, באופן הבא: את שבלונת הפרחים ניתן להוריד מאתר האינטרנט של טמבור, www.tambour.co.il, ולהגדיל לגודל הרצוי. בתוך שבלונת הפרחים צובעים בשני גוונים: סופר קריל 2000 sp613p, ו- ap616p.

 

שלבי העבודה עם השבלונה:
1. קבעו את מיקום השבלונה על הקיר, מדדו וסמנו בעיפרון חלש.
2. הצמידו את השבלונה למקום שאותו רוצים לקשט בעזרת פיסת נייר דבק "מוחלש" [מומלץ ל"החליש" את אחיזתו של נייר הדבק על מנת שלא יסיר עמו גם צבע מהקיר בעת ההסרה. את ההחלשה מבצעים על ישי הצמדת הצד הדביק של הנייר למצע שעיר - מגבת או חתיכת בד].
3. שפכו מעט צבע לכלי פלסטיק שטוח.
4. טבלו את קצה מברשת הסטנסיל במעט מהצבע, ו"בזבזו" על נייר את הצבע שעל המברשת כדי שהמברשת תהיה כמעט יבשה מצבע.
5. מלאו את השבלונה בצבע בעזרת טפיחות קלות עם המברשת. משסיימתם למלא את השבלונה, הסירו אותה, ונקו מיד בעדינות. כשהשבלונה נקיה ויבשה עברו למיקום הבא.
כשעוברים לצבע חדש או כשמסיימים שוטפים את המברשת במים וסבון ומייבשים היטב.

 


 

 


מי שקרא את זה התעניין גם בכתבה