מגוון צבעים, ארוכים וקצרים, רחבים וצרים, שקופים ואטומים, עגולים ומרובעים, עם קישוטים ובלי קישוטים- אנו לא מדברים כאן על פריט לבוש חדש שנכנס לאופנה, כי אם על ברזים. בשנים האחרונות עולם העיצוב לא מפסיק להפתיע

לחדש ולהביא לנו דגמי ברזים חדשים, מעניינים וייחודיים. יצרני הברזים מפתיעים בכל פעם מחדש ומצליחים ליצור עיצובים חדשים ומקוריים שטרם נראו בעבר.

 

בשנות ה-50 עולם הברזים הסתכם במספר מועט של סוגים- ברז לכיור, ברז למטבח וברז לאמבטיה. לאחרונה אנו מוצאים מאות ברזים מסוגים שונים, צורות וצבעים, מסגנונות עתיקים ועד סגנונות מודרניים. כיום הברז הפך מכלי פונקציונאלי לתכשיט של ממש, שמשדרג ומעצב כל חדר רחצה או מטבח. 


 

טלי בציר, מנהלת השיווק של חברת GROHE, מסבירה לנו על החידושים האחרונים בשוק, ועל הדגמים החדשים שניתן למצוא: "אם חשבתם שכבר ראיתם הכל, הפעם דווקא הברזים יזכירו לכם שלממלכת העיצוב אין גבולות ממשיים", אומרת בציר ומוסיפה, "העיצובים החדשים כוללים בנוסף לפונקציונאליות גם יכולת השראה ואופנתיות ארוכות טווח שתאפשר לכל אדם ליצור את חדר הרחצה המותאם לו אישית. הרעיון הוא להבין שעיצוב טוב צריך להתעלות מעבר לצורה ולתפקוד כדי לשמח ולהפתיע את המשתמשים".

 

"אחת המטרות בעיצובים החדשים היא ליצור משב רוח טרנדי לחדר הרחצה ולמטבח, כדי שאלו יצרו מראה מודרני ואלגנטי עם טאץ' יוקרתי. חלק מהברזים החדשים שנראה יהיו שילוב מנצח של עיצוב חכם וססגוני עם פונקציונאליות מצוינת- פני מזלפים במגוון צורות- שטוחים, עגולים ומאורכים שיגיעו במגוון צבעים מרעננים" אומרת בציר. "חידושים רבים נוספים יתקשרו לתחום הטכנולוגי", מוסיפה בציר, "הזיווג המושלם בין איכות, עיצוב וטכנולוגיה. סדרות ברזים מודרניות שיאפשרו לנו לקבל את זרימת המים המושלמת, בטמפרטורה הרצויה וכל זאת, בלחיצת כפתור על ידי שלט רחוק".

 

עיצובים רבים מושפעים גם מהדאגה ההולכת וגוברת לאיכות הסביבה והטרנד האקולוגי. המעצבים לא מפסיקים לחשוב 'ירוק' ומייצרים ברזים פונקציונאליים, מעוצבים וידידותיים לסביבה. הרעיון הוא כי המפתח לחדר אמבטיה ירוק הבטיח הנאה שלמה ונטולת אשמה ממים כאשר אלו מאפשרים לשמור על המשאבים הסביבתיים מבלי לפגום בהנאה.

 

תמיד למדנו כי חשמל ומים "לא הולכים טוב ביחד", אבל בעידן הפוסט מודרני ידוע שאין דבר כזה-אין דבר כזה ולכן, הגיע העידן בו השניים דווקא משתלבים יפה מאוד וכך האלקטרוניקה חדרה לה גם לעולם הברזים. לאחרונה החלו להופיע להם ברזים וראשי מקלחת עם גופי תאורה מיוחדים בקו חדשני ואלגנטי, עם חיבור לחשמל, שבאמצעותו נדלקות נורותLED  חסכוניות. נורות ה- LED צובעות את זרם המים בצבעים שונים שהופכים כל אמבטיה לחוויה חושנית ומרגיעה.

 

"עם הרחבת חלל חדר הרחצה, הברזים הפכו לסוג של תכשיט וכיום ניתן למצוא אותם בדגמים חדשניים, כשניכר שבעיצובם הושקעה מחשבה רבה", מוסרת רוית ליפשיץ-ציון, מנהלת שיווק ופרסום בקבוצת נגב, "העיצובים החדשים מעידים על שילוב הדוק בין איכות, טכנולוגיה וסגנון שמשחררים את המעצב מכל המגבלות המקובלות. כל אלו תורמים למראה עשיר ויוקרתי של החדרים השונים", היא מסכמת.

 

העיצובים החדשים מראים כי אין גבול לדמיון וכי השמיים הם הגבול. המעצבים מתעלים על עצמם, מאתגרים וממציאים את עצמם בכל פעם מחדש, ולנו כל שנותר הוא לחכות לחידוש הבא בכיליון עיניים.


בתמונה: ברז של גרוהה צילום: יחסי ציבור