משחר ההיסטוריה הזהב נחשב כסמל למלוכה ואצולה, התקשטו בתכשיטי זהב מפוארים, פסלי זהב היללו את גיבורי המלחמה ויצירות אומנות מוסגרו במסגרות זהב טהור בבתי המלוכה. כיום מחירי הזהב מאמירים והזהב שומר על מעמדו הנחשק, מכל הסיבות האלו מעצבים מובילים מכל העולם הכריזו על הזהב כטרנד הבולט בעיצוב הבית בשנים הבאות

הזהב הוא צבע עוצמתי אשר משדר יוקרה, אלגנטיות ואף ניתן לחוש שיש בו מידה של קדושה, שיתר הצבעים לא ניחנו בה. ציירים ואומנים לאורך ההיסטוריה ניסו לשכלל את הצבע הזהוב כך שיתקבל הברק המרהיב של המתכת עצמה. בתקופת הבארוק הצרפתי והרנסנס, הזהב היה חלק עיקרי באומנות שכן תפקידו היה לפאר את הכנסייה, מלוכה או את הטבע. האומן גוסטב קלימט מזוהה מאד עם הזהב שמשולב בכל יצירותיו המפורסמות ומשמש כסמל לעושר וכבמה יוקרתית למושא היצירה. גם בקיסרות המזרח נחשב הזהב לצבע המלוכה ושימש את עובדי המלוכה והנסיכים לסמלים ודרגות. כיום השמות הגדולים בעולם העיצוב מקדישים מקום של כבוד לצבע הזהב. הטכנולוגיה המתקדמת מאפשרת ליצור את האפקט הזהוב על קשת רחבה של חומרים ולפיכך אנו רואים שהזהב מפלס את דרכו לארמונות המלוכה לבית של כולנו.

 

"לזהב יש יכולת להשתלב בכל סגנון עיצובי וליצור הרמוניה עם כל הגוונים בעיצוב הבית. נגיעות של זהב יכולות לשדרג את מראה החלל ממש כמו שתכשיט משדרג הופעה אופנתית. כיום אנו רואים שיש חזרה לזהב, אם בעבר חששו להתנסות עם הצבע הדומיננטי הזה, הרי שכיום אנו רואים איך מעצבים ובתי עיצוב מכל העולם חוקרים את ההרמוניה של הזהב בעיצובים שונים. יש סגנונות בהם נראה את הזהב מתקבל בטבעיות, סגנונות כמו בארוק, רוקוקו אלו סגנונות מהם צמח הזהב ולכן זה טבעי שישאר לו מקום של כבוד כאשר משלבים עיצוב זה. גם בסגנון המודרני אנו רואים עבודה רבה עם זהב, בעיקר בפרשנות מחודשת לארמונות ובתי המלוכה של אירופה. לוקחים אלמנטים של אז ומכניסים בהם את האדפטציה העכשווית לפריט או עיצוב של חלל. בסגנונות כפריים או בסגנון הרטרו לשנות החמישים והשישים אנו פחות רואים עבודה עם זהב כי מדובר בשפה שונה לחלוטין. סגנון הרטרו יצא נגד היוקרה, ודיבר על עיצוב עממי ודמוקרטי לכולם ולכן הזהב הוא נטע זר בסגנון זה. הסגנון הכפרי מיסודו, גם הוא, מנוגד ליוקרה שהזהב מייצג, שהרי מדובר בסגנון שהתפתח במחוזות הכפריים באירופה ומבוסס על חומרים מקומיים כמו עץ, כותנה, אלמנטים מהטבע כמו פריחה וצמחייה. כיום הסגנון הכפרי מקבל נגיעות של זהב כי בגוונים ובמראה הכללי הם מתאימים יחד." אומרים המעצבים של האחים לוי יבואני קרמיקה.

 

בשונה מטרנדים רבים, הזהב הוא נצחי ולכן אין חשש להכניס את הטרנד הביתה כל עוד עושים זאת במינון נכון, מילת המפתח היא איזון. נגיעות של זהב בחלל כמו כריות נוי, מסגרות של תמונות, אריחי דקור ועוד הם דרך מופלאה להכניס יוקרה ואת הטרנד האלגנטי ביותר לחלל אך יש דרך נוספת לעשות זאת והיא על ידי אובייקט עיצובי אחד דומיננטי מוזהב- זו יכולה להיות אמבטיה גדולה ומוזהבת או שנדלייר זהב מעל פינת האוכל. בכל דרך שלא תבחרו חשוב שהמראה שמתקבל בבית ובחלל בפרט יהיה הרמוני, שיהיה לנו נעים לשבת ובחלל ולא נרגיש מנוכר. יותר מידי זהב נותן תחושה הפוכה של מראה זול וקיטש ושל חלל עמוס ולא נעים. אז פשפשו בארון של הסבתא, חפשו פריטים מוזהבים שכבר יש לכם ואתם אוהבים אותם, שלבו אותם בחלל ושמרו על שפת עיצוב אחידה.

 

" מעצבים ואדריכלים ממליצים לעבוד עם הזהב במידה ,אך בשנים האחרונות, כאשר הטרנד הזהוב כבש את עולם העיצוב אנו רואים שיש כאלו שהחליטו ללכת על הצבע הייחודי הזה כמוטיב עיקרי בעיצוב הבית. הבית הראשון שעוצב הזהב היא ככול הנראה ברומא העתיקה ופרוש שמו מלטינית היא "בית הזהב" הבית תוכנן עם גינות ונוף מפוסל כאידאל האסטטיקה והאדריכלות. החדרים הפנימיים היו מעוטרים בזהב טהור, שנהב ועוד חומרים יקרים מאד לאותה תקופה. בתי הזהב של ימנו גם הם הומאז' לבית הזהב של רומא העתיקה וגם הם מנסים להגדיר מחדש את אידאל היופי והחן של הארכיטקטורה ועיצוב המודרני." מוסיפה עידית זכירה מעצבת פנים.מי שקרא את זה התעניין גם בכתבות הבאות