המעצבים של "אחים לוי יבואני קרמיקה" מציגים את התחזית לחורף הקרוב מהעולם הישר לבית שלכם -  כל מה שחשוב לדעת על עיצוב הבית לחורף הקרוב

 

השנה מיטב בתי העיצוב ומעצבי העל המובילים בעולם הציגו את הקולקציות שלהם לחורף הקרוב והתרכזו במספר מגמות בולטות המשלבות סגנון עיצובי לצד טכנולוגיה מתקדמת והחיבור ביניהם יוצר עיצובים עוצרי נשימה המאפשרים להגשים כל חלום עיצובי בבית.


אמא אדמה

מה שהתחיל כטרנד לפני מספר שנים תופס מעמד של כבוד בעולם העיצוב. הדאגה לסביבה, ההתחשבות במשאבי הטבע ניכרת בעבודות של המעצבים אשר גם יונקים את ההשראה שלהם מאיתני הטבע וכוחו הרב וגם מקפידים על מוצרים ידידותיים לסביבה. בית העיצוב PLAVI-DESIGN משיק קולקציה לבית ולחדר הרחצה אשר עוצבה בהשראת כלי שיט עתיקים. הקולקציה מדמה פריטי לאוניות מסע ואת ריהוט הפנים מדמה לריהוט של אוניה. החומרים העיקריים בהם עושים שימוש הוא עץ אשוח או תיק אשר נכרת מיערות ייעודים שקמו למטרות מסחר וייצור ולא מיערות הגשם. הקולקציה מעצימה את הטבע ואת החזון הסימביוטי לשילוב של טבע וקדמה. לצד סדרה זו ניתן למצוא גם עיצובים נוספים אשר יונקים את ההשראה לעיצובם מהטבע כמו סדרת העצים, סדרה של חיפויים אשר מציגה שדרות עצים בעונות הטבע השונות. החיפויים יוצרים תחושה של טפט בחלל ומכניסים טבע ושלווה לחדר.


רומנטיקה מודרנית

החורף אנו רואים כי העיצובים מקבליים טוויסט רומנטי, מסגנון עז, צבעוני וצעקני הקולקציות החדשות הן רכות, נשיות וחמות יותר. הרומנטיקה העיצובית מתאימה לחורף בו אנו נכנסים הביתה ומבלים בו יותר שעות משאר ימות השנה. העיצוב חייב להיות נעים ומזמין, כזה שגורם לנו לשהות בחלל ללא מתח ולכן אנו רואים כי יש חזרה לרומנטיקה. הטרנד מתאפיין בדוגמאות רכות והדפסים מרומזים, צבעים משתלבים כמו אפור, צבעי עשן וצבעים שטופים. יש התכתבות עם סגנון הבארוק האירופאי אך ברמיזה מעודנת. המעצבים של HIDRA מציגים החורף את תפיסתם לחלל ועושים שימוש בקוטביות שבין ישן לחדש. הם עובדים עם חומרים וגימורים מאד עכשוויים אך עם הדפסים, קווים והומז לאירופה הקלאסית. בסדרה בולטים כיורי ה"אדון" ו"גברת" אותם עיצבו לפי הסילואט של אדון וגברות הנשפים הרוקדים לצלילי הוואלסים.


יוקרה ואצולה

בניגוד גמור לשנות החמישים, בהם חדר האמבטיה והחדרים בבית נתפסו כפונקציונאליים גרידא, בחורף הקרוב החדרים "הפנימיים" אותם חדרים אשר סבלו במשך שנים מקיפוח זוכים השנה לעדנה. זהב, כסף, ברונזה, יהלומים, סברובסקי ושאר חומרים יוקרתיים, נכנסים ומקשטים את החלל כאלו היה ארמון מלוכה. גם נראה אומנות בחדר האמבטיה בצורת כיורים מפוסלים וכיורים עם הדפסים של יצירות כמו פיקאסו וואן גוך.

 

דוגמני הבית

לפני מאות שנים היו מזמינים פסלים וציירים אשר יצעדו את חיי היומיום של המעמד הגבוה ופורטרטים נחשבו כיצירת אומנות. כיום בעידן הדיגיטלי הטכנולוגיה התפתחה ומאפשרת להפוך תמונות יומיומיות למוקד העיצובי בחלל. החל מאריחים מודפסים , דלתות מקלחונים, פספסים ועד ברזים חכמים עם הדפסות אישיות. העידן בו עיצוב אחד מתאים לכולם חלף ובמקומו אנו רוצים שכל פריט בבית ובכלל בחלל, נראה את האמירה האישית ונוכל לעצב אותו לפי האיורים והתמונות שלנו. חוד החנית של המגמה הוא המקלחון החכם של AQA אשר מסתיר את כל המערכת של הברזים החכמים מאחורי פאנל הזזה אשר ניתן לעצב אותו וליישם עליו תמונות אישיות מהאלבום המשפחתי.

 

אחים לוי יבואני קרמיקה, השקד 23, א"ת חבל מודיעין

צילום: יחסי ציבורמי שקרא את זה התעניין גם בכתבות הבאות