בתערוכת המים ואיכות הסביבה הבינלאומית "וואטק 2009", נחשפו שרותים חדשים שאינם עובדים על הדחה במים. אלה על טכנולוגיה המשמשת מטוסים ויוצרת הדחה בשאיבת וואקום

במטוס אין אפשרות להטיס כמות מים בלתי מוגבלת ולכן יש להמציא פיתרונות יצירתיים. הטכנולוגיה שהועתקה לשרותים הביתיים מבצעת הדחה על ידי יצירת וואקום, ששואב את תוכן האסלה וכך מצטמצמת כמות המים שמתבזבזת בכל פעם.

{loadposition google03)

 

הפיתוח מצריך שימוש בחצי ליטר מים בלבד רק לשטיפת דפנות האסלה. לצורך השוואה האסלות החסכוניות שנמכרות כיום בשוק זקוקות ל 3 ליטר מים בהדחה קטנה, ול 6 ליטר בהדחה גדולה. יש גם שרותים בזבזניים וישנים יותר ששופכים 9 ליטר בכל הדחה.

 

יוסי ארואטי, שיציג את השרותים החדשים בתערוכת וואטק, אומר שאם נחשב את מספר ההדחות היומית של כל אזרחי ישראל ונכפיל אותם במספר בתי האב, אז נוכל לראות ששרותי הוואקום חוסכים כמויות מים אדירות בכל יום. התקנתם יכולה לחסוך כסף רב מתשלומי המים ומס הבצורת וכמובן לתרום לחשיבות הלאומית לחיסכון במים.

 

יתרון נוסף וחשוב לא פחות הוא צמצום בכמות הביוב שנשפך לים. כדי להפוך את המוצר לירוק יותר אפשר להתקין על גג הבית קולטי אנרגיה סולארית שיספקו את האנרגיה הדרושה למשאבה.
מי שקרא את זה התעניין גם בכתבות הבאות