בתקופה האחרונה מסתמן טרנד חדש המחבר בין עיצוב והיגיינה במטבחים, בחדרי שירותים, במשרדים ובמוסדות. יתכן שמדובר בהשלכות של שפעת החזירים, אך לא רק. הטרנד מתחבר גם לתחום הירוק ולתחום של חיסכון

ידעתם שידיים לחות גורמות להפצתם של פי 1000 יותר חיידקים מידיים יבשות ? הידעתם ששטיפת ידיים אמורה להימשך בערך כמו הזמן שנדרש כדי לשיר את "יום הולדת שמח" פעמיים ?

בימים אלה, כששפעת החזירים מדגישה את חשיבותם של שטיפת הידיים וייבושן, חשוב לתת תשומת לב לחדרי השירותים ולהקפיד על ההיגיינה.
כידוע הידיים הן כלים מדהימים. אנחנו משתמשים בהן כל הזמן, וזה גורם לכך שהן יהיו מאד חשופות ופגיעות. לדוגמה, וירוסים מסוגלים לשרוד על משטחים נפוצים כמו ברזים למשך עד 72 שעות.


ארגון הבריאות העולמי מעריך כי שליש מאוכלוסיית העולם עלול להידבק לפני שמגיפת שפעת החזירים העולמית תסתיים. שטיפת הידיים כהלכה, ולא פחות חשוב - ייבוש הידיים, הם החלק החשוב ביותר בהפחתת סכנת ההדבקות, במיוחד במקומות ציבוריים. ניקוי של משטחים שנוגעים בהם בתדירות גבוהה חשוב גם הוא.


חברת TORK, מקבוצת תאגיד הענק העולמי SCA, זכתה לאחרונה בפרס העיצוב היוקרתי Red Dot 2009 לסדרת TORK Elevation ומהווה הוכחה לכך שניתן לשלב בין עיצוב להיגיינה. TORK מציעה קולקצייה של מתקנים מעוצבים לשטיפת ידיים, המתאימים לבנייני משרדים, פירמות, משרדי עורכי דין, משרדי אדריכלות, אולמות כנסים, מסעדות, בתי מלון, חדרי הלבשה ועוד.

 

מוצרי סדרת TORK Elevation  משווקים בבלעדיות בישראל על ידי חברת קליר ומציעים מגוון מתקנים מעוצבים ומוצרי נייר היגייניים, מגבות  ותחליבי רחצה ושמפו ייחודיים המשדרגים את רמת ההיגיינה ואת הנראות. פרס העיצוב הבינלאומי  Red Dot Design Award נחשב לפרס היוקרתי והידוע ביותר בעולם, בתחום העיצוב. מדי שנה מתחרים על הפרס המוענק ע"י חבר שופטים בינלאומי למעלה מ-12,000 מוצרים שונים. 

המתקנים ההיגייניים של  TORK מעוצבים בסגנון סקנדינווי המשלב עיצוב מינימליסטי בקווים נקיים תוך הקפדה על נוחות פונקציונאלית למשתמש, איכות ייצור בלתי מתפשרת וטכנולוגיה המאפשרת חסכון (נייר, סבון) למען שמירה על איכות הסביבה, והקפדה בלתי מתפשרת המחויבת לשמירה על היגיינה. את המוצרים בסדרה החדשה ניתן להתקין בחדרי שירותים, חדרי רחצה, מטבחים, בחדרי הלבשה ובנישות מיוחדות,, כאשר למוצרי TORK אחריות לכל החיים.
מי שקרא את זה התעניין גם בכתבות הבאות