צלחות שתלויות על הקירות מזכירות לנו בדרך כלל את הבתים של ההורים או הסבים שלנו עם קונוטציה מיושנתpip41117
איקאה משיקה את קולקציית YPPERLIG. קולקציה חדשה במהדורה מוגבלת, אשר פותחה יחד עם זוג המעצבים הדנים Mette ו- Roy בעלי מותג העיצוב הבינלאומי הידוע HAYikea161017a
חג הסוכות בפתח, ההכנות בעיצומן, הקניות כבר נעשו וכל שנותר זה להתחדש במוצר קטן שיעשה טוויסט גדול באווירת החג והאירוח בסוכהnovel29917
שנה חדשה היא הזדמנות מצוינת לארגן מחדש את הבית ולבצע שינויים בעיצוב הבית ועיצוב הפנים ultima21917a
לצבעי הקירות תפקיד חשוב בעיצוב הכללי של החלל, הם משפיעים על האווירה בבית ומעניקים לו "אופי" שמתאים לבני הבית. כיום, עם מגוון הצבעים הרחב, בחירת הצבע אינה עניין של מה בכךcolor26817
לאחר שהמיצג Islands, אותו הציגה אבן קיסר במילאנו בשנה שעברה נבחר על ידי עיתון הטלגרף הבריטי כ"מיצג המרהיב של שנת 2014", משתפת השנה החברה פעולה עם המעצב הבינלאומי Philippe Malouin (פיליפ מלואה) במיצג האינטראקטיבי Movementsאבן קיסר בתערוכת העיצוב במילאנו

תחום עיצוב הפנים נמצא בתנופת צמיחה בשנים האחרונות, עם המודעות ההולכת וגוברת של ארגונים ואנשים פרטיים להשפעה שיש לאסתטיקה ולתכנון נכון של חלל המגורים וסביבת העבודה על איכות החיים שלנו.

בעבר נלמדו לימודי עיצוב פנים רק במסגרת חוץ-אקדמיות ובמסגרת לימודי תעודה, אך כיום מציעים כמה מוסדות בארץ תוכנית לימודים אקדמית בעיצוב. הראשונה לפתוח חוג לעיצוב פנים לתואר ראשון בישראל הייתה המכללה למנהל בראשל"צ, שאימצה תוכנית לימודים לתואר שכבר הייתה מקובלת בכמה מוסדות לימוד מובילים בעולם. בעקבותיה פתחו מכללות נוספות מסלול עיצוב פנים לתואר אקדמי. תוכניות הלימוד במכללות משלבות בין הלימודים המקצועיים ללימודים תיאורטיים המעניקים תואר ראשון בעיצוב - B.Design.

עדיין ניתן ללמוד עיצוב פנים במסגרות שאינן אקדמיות. מסלול כזה יכול להתאים למי שכבר יש לו תואר ראשון ומעוניין להתמקצע בתחום העיצוב או לעשות הסבה מקצועית לתחום.

תנאי הקבלה
תנאי הקבלה ללימודי עיצוב פנים משתנים בין מוסד למוסד. על פי רוב, תנאי הסף כוללים שקלול של ממוצע בחינות הבגרות והבחינה הפסיכומטרית. בחלק מהמוסדות ניתן להתקבל גם ללא פסיכומטרי, אך מחייבים במבחן באנגלית. בנוסף על תנאי הקבלה הרגילים לתואר ראשון, דורשות חלק מהמכללות מהמועמדים המבקשים להתקבל לחוג לעיצוב פנים להציג תיק עבודות ולעבור ראיון קבלה אישי.
הלימודים מתאימים למי שנמשך לתחום הארכיטקטורה והעיצוב ויש לו יכולות יצירתיות לצד יכולת להתמודד עם האתגרים הטכניים שבתכנון מבנים ולנהל פרוייקטים מורכבים.

תוכניות הלימודים
לימודי עיצוב פנים שונים מרוב מסלולי הלימוד הסטנדרטיים לתואר ראשון בגלל הפן המעשי שמהווה חלק מרכזי מהם. הלימודים כוללים שיעורי רישום ושרטוט, סדנאות מעשיות, כיתות אומן והרבה תרגול מעשי בבית (יצירת סקיצות ושרטוטים,בניית דגמים ותכנון בתוכנות דיגיטליות). לכן, לימודי התואר נמשכים 4 שנים.
לצד הלימודים המעשיים נלמדים קורסים שמעניקים תשתית תיאורטית לתחום העיצוב, כמו: תולדות האומנות, תולדות האדריכלות ותאוריות של עיצוב, תאורה ושימור מבנים. חלק ממוסדות הלימוד מאפשרים להתמחות בהיבטים מסוימים של עיצוב פנים: ארכיטקטורה, עיצוב סביבתי, עיצוב בתי מגורים או עיצוב מסחרי.

אפשרויות תעסוקה לבוגרים
ייחודם של לימודי עיצוב פנים הוא שהם לימודים מקצועיים לכל דבר, המסמיכים את הבוגרים לעבודה בתחום העיצוב. בוגרי המסלול יכולים לעבוד במשרדי אדריכלות, במשרות ציבוריות או במגזר הפרטי, ואף לפתוח בדרך עצמאית כמעצבי פנים. חלק ממסלולי הלימוד מאפשרים להתמחות כבר במהלך הלימודים במשרד עיצוב פנים. בנוסף, יכולים הבוגרים להמשיך לתואר שני בעיצוב פנים.

לסיכום: לימודי עיצוב גראפי ולימודי עיצוב פנים הם תחומי לימוד מרתקים. כאשר בוחנים לימודים, במיוחד לימודי עיצוב פנים או לימודי עיצוב גראפי מומלץ לבחון כמה בתי ספר לעיצוב פנים, במיוחד כאלה שיש להם מחלקות מתמחות בעיצוב גראפי ועיצוב פנים ומלמדים קורסים מקיפים ולימודים שיאפשרו תעסוקה בעיצוב גראפי או עיצוב פנים. חשוב גם לבחון לפני שנרשמים ללימודי עיצוב גראפי או לימודי עיצוב פנים, איזה תוכנות עיצוב גראפי לומדים . במהלך הקורסים וכיצד ניתן לעשות בהם שימוש בעבודה בעיצוב פנים או בעיצוב גראפי. לימודי עיצוב בכלל ולימודי עיצוב גראפי בפרט כדאי ללמוד בבתי ספר מתמחים שמראים ניסיון והצלחה של סטודנטיםלא מצאתם לימודי עיצוב גראפי? חפשו כאומכון טכנולוגי חולון

Studio 6B -לימודי עיצוב פנים מלאים במתכונת מקוצרת - רק שנה אקדמית אחת

קווים - לימודי עיצוב גרפי

לימודי עיצוב פנים בתילתן

לימודי עיצוב פנים במכללה למנהל 

לימודי עיצוב פנים בטכניון


האוניברסיטה הפתוחה - קורס עיצוב ואדריכלות פנים

Concept - לימודי עיצוב גרפי

eps


הכותרות האחרונות - עיצוב גראפי עיצוב פנים
אמין קור - טכנאי מקררים ביתיים באזור גוש דן

אמין קור מספקת שירות לכל סוגי המקררים הביתיים. השירות ניתן בכל גוש דן: תל אביב, רמת גן, גבעתיים, קרית אונו, בני ברק ועוד. שירותי טכנאי מקררים, תיקון מקרר, תיקון מקפיא, ומתן שירות למקררים ומקפיאים ביתיים.

טיפים לבדיקת מקרר לפני הזמנת טכנאי

רעשים

במידה ומופיעים רעשים שלא היו קודם, יש לבדוק אם יש כלים מתכתיים מעל המקרר או עצמים אחרים שעלולים לגרום לרעש

אם המקרר הוזז ממקומו, הוא עלול להתנדנד ולגרום לרעש וויברציה

אם אחרי שתי הבדיקות האלה המקרר עדיין עושה רעש - כדאי להזמין טכנאי

מים

נזילת מים בתוך המקרר מוצאים בעיקר מתחת למגירות ירקות. ברוב המקרים הרטיבות היא כתוצאה מסתימה במערכת הניקוז. במקררים תוצרת הארץ יש מרזב שמוביל את המים לצינור האחורי במקרר. ניתן לבדוק את המרזבאו הצינור שנמצא בתקרת תא המזון.

אם המקרר הוא תוצרת הארץ עדיף לקרוא לטכנאי.

בדרך כלל, גם אם יש נזילה של מים אין סכנה מיידית לקלקול המזון בפריזר והוא ממשיך להקפיא כרגיל.

אטימה בדלתות

לפעמים דלת הפריזר לא נסגרת בצורה מלאה, ברוב המקרים כתוצאה ממצרך שנמצא בדלת הפריזר או בתא הפריזר ומפריע לסגירת הדלת.

גם דלת תא המזון חייבת להיסגר בקלות. יש לבוק אם מצרך או בקבוק מפריעים לסגירה של המקרר. יש מקרים שהמדפים בתא המזון הוחלפו או יצאו ממקומם. במקרה כזה יש להחזיר אותם למקום.

יש לבדוק אם הגומיות לא קרועות. במיוחד חשוב לבדוק בדלת הגדולה של המקרר, כיוון שבמידה והגומי קרוע בתחתית ולא שמים לב לזה, הדלת יכולה לא להיסגר.

חשוב: בכל מקרה של ספק או שאלה מומלץ לפנות לטכנאי מקררים מקצועי לבדיקה.

אמין קור - משה וטורי
03-6771073
052-2510190