תערוכת התאורה הגדולה בעולם, Light & Building, חוזרת השנה לבשר מהם הטרנדים והחידושים שיכבשו את עולם העיצוב בכלל ואת עולם התאורה בפרטkimhi10514
Light & Building המתקיימת מידי שנתיים בפרנקפורט, גרמניה הינה התערוכה הגדולה בעולם המרכזת ומשלבת יחדיו, תחת קורת גג אחת, את תחומי החשמל, תאורה, אדריכלות וטכנולוגיה.

בתערוכה שהתקיימה באפריל ומשכה קרוב ל-200,000 מבקרים מרחבי העולם, הציגו קרוב ל-2,300 חברות בינלאומיות ומותגים ידועים, אשר חשפו את תאורת העתיד שעתידה לנחות על המדפים במהלך השנה הקרובה.

בין המציגים המופיעים מידי שנתיים בתערוכה ניתן למצוא שחקנים מרכזיים בתחום התאורה, המוכרים היטב בשוק הבינלאומי והדואגים להעניק "שואו" מרהיב במיוחד, הן ענקיות התאורה הבינלאומיות, כדוגמאת Artemide ו- Panzeri האיטלקיות, Vibia הספרדית ו- Delta Light הבלגית, המיובאות כולן ארצה באופן בלעדי על ידי קמחי תאורה.

אין זה סוד כי שני טרנדים השולטים בעולם העיצוב בשנים האחרונות וככל הנראה אינם צפויים להיעלם וממשיכים לבסס את מעמדם הם זה הגאומטרי והמנימליסטי. רבים מגופי התאורה שהוצגו ניחנים בקווים ישרים, המלווים באהילים בצורות עגולות. דוגמאות בולטות לטרנד הגאומטרי, ניתן למצוא בגופי התאורה בניהם Cosmos, קולקציית גופי תאורה אותה יצרו שלושת המעצבים לבית הסטודיו הספרדי Lievore Altherr Molina עבור המותג הספרדי Vibia, אשר שמה ניתן לה הודות לצורת הירח המלא כבאמצעיתו של חודש.kimhi10514a

נראה כי גם סביבת החוץ זוכה ל"טיפול". אחת הקולקציות המעניינות אשר עוצבה על ידי שת"פ בין המעצב הספרדי Antoni Arola, יחד עם המעצב Enric Rodriguez, הינה Bamboo. גופי התאורה מעוצבים כקני במבוק המיתמרים מעלה, ובחושך נראים כמיצב הפולט קרן אור מרוכזת, המאירה את סביבתה. גוף נוסף הוא Lampyiris של מותג Panzeri, הנראה כמתחבא בדשא ומשתלב באופן הרמוני עם החוץ.

עולם העיצוב אינו זונח גם את צידו ההומוריסטי והמשעשע, דוגמא לכך הינה גוף התאורה Atomo, אשר עוצב על ידי Ernesto Gismondi, ממיסדי המותג האיטלקי Artemide, אשר יצר גוף תאורה השואב השראתו מעולם האטומים.